09. 01. 2020 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Máte nočnú moru z oškrabávania auta? Štyri rady, ako ráno ušetríte čas

Pomôže vám aj stará ponožka a mačacia podstielka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

V zime okrem klasických ranných rituálov pribudne ľudom, ktorí majú auto, ešte jedna povinnosť. Rozmrazenie ich tátoša. Ako to urobiť čo najrýchlejšie, aby ste preto nemuseli vstávať o hodiny skôr a pohodlne, bez únavy, sa doviezli do práce? Máme pre vás pár spoľahlivých nápadov, ktoré vám s týmito rannými nepríjemnosťami pomôžu.

Zababušte ho

Azda najdlhším procesom na zamrznutom aute je zoškrabanie ľadu na sklách. Aby to išlo bez problémov, ľahko tomu zabránite, ak vášho štvorkolesového miláčika "zababušíte".

Stačí, ak na predné sklo dáte starú deku alebo trošku investujete a kúpite si špeciálnu clonu s alumíniovou vrstvou. Po zaparkovaní vás to bude stáť iba pár sekúnd, ale ráno ušetríte drahocenné minúty.

Zahmlievanie nemá šancu

Okrem toho, že sú sklá zamrznuté zvonku, môže sa stať, že po otvorení auta nájdete námrazu aj na vnútorných sklách. Chladný vzduch z ventilátora však nie je dobrým pomocníkom a kým sa auto zahreje, môže to trvať dlho.

Riešením môže byť mačacia podstielka. Neveríte? Dajte ju do starej ponožky a položte na palubnú dosku pozdĺž okna. Pohltí vlhkosť, ktorá sa inak vyzráža na oknách vozidla.

Čapica na strechu

Zo zákona musíte povinne omiesť sneh zo strechy vozidla. Naša rada, aby sa vám toto nestalo nočnou morou, je, aby ste si ju zakryli. Ideálnym pomocníkom je stará plachta, ktorá zakryje strechu vozidla a ráno ju iba stiahnete a vyprášite.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Ben Romalis/shutterstock.com
 

Ak sa vám nechce na noc auto zakrývať, kúpte si metličku s dlhou násadou, ktorá dovolí ometenie snehu z celej plochy strechy.

Odzadu dopredu

Aby ste auto zbavili "ľadového pyžama" čo najrýchlejšie, mali by ste dodržať správny postup čistenia od snehu alebo ľadu.

Naštartujte ho, dajte neutrál, zapnite vyhrievanie zadného skla a nastavte si ventilátor na prvý stupeň s namierením na predné sklo auta.

Najprv omeťte strechu, boky auta a kapotu od snehu. Najrýchlejšie povolí práve zadné sklo, takže škrabaním začnite uňho. Potom pokračujte smerom k čelnému sklu.

Ak sú zamrznuté zámky dverí a nemáte odmrazovač, nahrejte kľúč opatrne zapaľovačom. Ak sú primrznuté celé dvere, neťahajte ich silou, aby ste nepoškodili tesnenia. Skúste naopak dlaňou tlačiť a poklepávať po ich obvode, kým nepovolia, píše bety.cz.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?