03. 04. 2020 14:29 | BRATISLAVA/TASR

Minister Sulík navrhuje, aby sa otvorili aj predajne áut

Chce pokračovať v zmierňovaní zákazov.

Richard Sulík
Richard Sulík Foto: TASR - Martin Baumann

Minister hospodárstva Richard Sulík chce pokračovať v zmierňovaní zákazov prijatých vládou na ochranu pred pandémiou ochorenia COVID-19.

Po pondelkovom (30. 3.) otvorení predajní so záhradkárskymi potrebami, farbami či železiarskym tovarom, chce v piatok na zasadnutí krízového štábu navrhnúť aj otvorenie predajní automobilov.

"Som za to, aby sme v otváraní prevádzok pokračovali," povedal Sulík. Predajne automobilov majú podľa ministra veľmi nízku koncentráciu ľudí, sú veľké a je ľahké dodržať vládou nastavené pravidlá predaja.

Sulík pripomenul, že na jedného zákazníka musí pripadnúť minimálne 25 štvorcových metrov predajnej plochy, predajňa musí zabezpečiť pri vstupe dezinfekciu rúk alebo jednorazové rukavice a do predajne môže vstúpiť zákazník iba s rúškom na tvári.

Po zatvorení takmer všetkých prevádzok obchodu a služieb v polovici marca vláda od pondelka sprístupnila napríklad prevádzky kľúčových služieb, zberných dvorov, predajní a servisov bicyklov, prevádzok záhradníctva a záhradnej techniky, prevádzok stavebnín, inštalačného a elektroinštalačného materiálu, železiarstva i farieb lakov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?