28. 05. 2020 19:15 | BRATISLAVA/TV Markíza

Pandémia mení cestovanie. Hotely aj letecké spoločnosti budú lákať turistov na čistotu

Cestovateľský priemysel už prišiel pre koronavírus o 80 miliárd dolárov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Pandémia cestovanie zmení, zhodujú sa odborníci. Výber destinácie, ale aj spôsob, akým hotely a destinácie lákajú turistov, bude úplne iný.

Po vstupe do hotelovej izby nejedného cestovateľa potešila fľaša vína na stole. V čase pandémie zákazníci ocenia skôr dezinfekciu. Hotely sa turistov snažia nalákať najmä na sterilné izby.

Ubytovacie zariadenia nenechávajú v marketingovom boji nič na náhodu. Vo veľkom uzatvárajú spolupráce s firmami zameranými na čistenie.

Okrem prahnutí po dokonalej čistote sa podľa expertov zmenia aj kritériá na výber destinácie. Čím ďalej, tým lepšie už platiť nebude. Ľudia budú skôr inklinovať k cestovaniu po vlastnej krajine, prípadne susedných štátoch.

To znamená, že ľudia sa oveľa viac budú presúvať autom. Leteckým spoločnostiam sa takáto predpoveď, samozrejme, nepáči. Robia všetko pre to, aby turisti opäť lietali. Ústredným motívom ich kampaní je tiež čistota.

Cestovateľský priemysel prišiel pre pandémiu o 80 miliárd dolárov. Návrat k medzinárodnému cestovaniu nastane podľa Medzinárodnej organizácie pre turizmus najskôr koncom roka.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?