03. 06. 2020 17:07 | ŠAHY/TV Markíza

Ďalšie prepúšťanie na juhu Slovenska. O prácu príde vyše 80 ľudí

A nie je za tým údajne koronakríza.

Nábytkárska firma v Šahách.
Nábytkárska firma v Šahách. Foto: TV Markíza

Ďalší zdrvujúci úder pre región a stovky rodín. Bez roboty zostala ďalšia takmer stovka zamestnancov nábytkárskej firmy v slovensko-maďarskom pohraničí.

Firma, v ktorej vyrábali nábytok, bola po revolúcii jedným z prvých väčších zamestnávateľov v Šahách. Teraz desiatky živiteľov rodín prišlo o prácu.

„Spoločnosť nahlásila 82 zamestnancov, ktorí prešli hromadným prepúšťaním. Z toho sa asi 60 bytostne týka Šiah a okolitých obcí. Máme informáciu, že väčšiu časť prevádzky na výrobu zatvorili," povedal nám prednosta MÚ v Šahách Jaroslav Bandzi.

Podľa našich informácií bola firma už dlho v zložitej finančnej situácii, ktorú ešte zhoršila pandémia ochorenia COVID-19 a údajne aj zvýšenie daní. Podľa Bandziho spoločnosť oznámila hromadné prepúšťanie ešte predtým, ako mesto oznámilo, aké dane bude chcieť.

„Bohužiaľ, je to teraz ťažšie s hľadaním zamestnania. Dúfajme, že keď prejde celá táto situácia, tak v miestnych firmách sa podnikatelia znova dostanú do situácie, ako pred krízou a znovu bude ponuka voľných miest," verí prednosta.

Reportér TV Markíza Karol Mindák sa pokúsil získať stanovisko konateľa firmy, ktorý sa v týchto dňoch zdržiava väčšinou v Maďarsku. Odkázal nám však, že súčasnú situáciu nebude komentovať.

Nedávno oznámil hromadné prepúšťanie aj Slovenské energetické strojárne v Tlmačoch. Tam má prísť postupne o prácu až 360 ľudí a oznámili dokonca aj koniec výroby.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?