14. 09. 2020 06:00 , článok bol aktualizovaný 14. 09. 2020 09:02 | BRATISLAVA/TV Markíza

Rekreačné poukazy možno skončia

Koalícia sa nevie dohodnúť, čo s dedičstvom po Andrejovi Dankovi.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Rekreačné poukazy možno skončia. Koalícia sa nevie dohodnúť, čo s dedičstvom po Andrejovi Dankovi. Kollárovci do nich chceli investovať milióny eur, aby pomohli cestovnému ruchu postaviť sa na nohy. Ministri si ale vedia predstaviť, že by ich úplne zrušili.

Kúpaliská, hotely, či reštaurácie pomaly počítajú zisky z letnej sezóny. Niekomu pandémia ublížila viac, iným menej. „Väčšina hotelov bohužiaľ zaznamenala aj počas leta veľké prepady, hovorí Marek Harbuľák zo Zväzu cestovného ruchu SR.

„Turistov bolo zhruba o 20 % menej ako v lete roku 2019, uviedla riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Lucia Blašková." Jedným slovom, je to určite podpriemerná sezóna.

Najviac zasiahnutým chcel podať pomocnú ruku minister dopravy. Na začiatku prázdnin prišiel s návrhom, že vláda preplatí rekreačné poukazy na dovolenku na Slovensku. Návrh sa však v koalícii nestretol s veľkým nadšením

„Či si to môžeme dovoliť, viete, to je, všetko ide na dlh," tvrdil ešte v júli minister financií Eduard Heger.

„Idey sú rôzne, ale štátna kasa je len jedna," uviedol premiér Igor Matovič. Prešla tak celá sezóna, no hotelieri sa pomoci nedočkali.

„Leto sa skončilo a stále nevieme, čo vlastne bude, či máme očakávať nejakú podporu. Zatiaľ sa nič nekoná, zatiaľ vláda nič neschválila a my si myslíme, že už včera bolo neskoro," spresňuje Marek Harbuľák.

Koalícia sa zasekla v slepej uličke. Každý si predstavuje pomoc po svojom. Kedy a aká to bude pomoc, zatiaľ dohoda nepadla. Ak si však Kollárovci nepresadia svoje, pre rekreačné poukazy by to teoreticky mohol byť koniec.

Pozrite si reportáž Viktora Serebryakova:

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?