11. 01. 2021 10:27 | BRATISLAVA/TV Markíza

Povianočné výpredaje sú iba na internete, kuriérske služby nemajú väčšie problémy

Slovenská pošta však má nárast pozitívne testovaných zamestnancov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Váš balík či list môže v týchto dňoch meškať. Slovenská pošta hlási nárast pozitívne testovaných zamestnancov. Poštári a kuriéri majú plné ruky práce. Povianočné výpredaje sa presunuli výlučne na internet.

Na riaditeľstve pošty každé ráno tŕpnu, ktorú pobočku musia obmedziť. Ak aj len jeden zamestnanec nahlási, že bol pozitívne testovaný, na pár hodín zatvoria celú prevádzku. „Potom sa výpadok zamestnancov môže prejaviť v obmedzených hodinách pre verejnosť alebo aj v obmedzení pri doručovacích lehotách jednotlivých zásielok," povedala nám hovorkyňa pošty Jana Lukáčová.

Najväčšie kuriérske služby zatiaľ nehlásia väčšie problémy. Situácia sa však mení každý deň. Zákazníci po Vianociach vracajú vo veľkom nechcené darčeky. Táto služba môže trvať kvôli obmedzeniam niekoľko dní.

Väčšina e-shopov otvára šampanské, povianočné výpredaje sa totiž pre lockdown presunuli výlučne do online prostredia. Prvý nával zaznamenali pár dní po Vianociach, ďalší nárast evidujú tento týždeň, kedy sa ľudia vrátili naspäť k počítačom a začali znova nakupovať.

Záujem o nakupovanie na internete zvýšil aj aktuálne platný lockdown. Veľká časť nepotravinového tovaru sa totiž dá kúpiť iba online.

Téme sa venoval reportér Martin Prôčka.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?