01. 03. 2021 13:14 , článok bol aktualizovaný 03. 03. 2021 13:26 | BRATISLAVA/rk, TASR

Nové pravidlá sa dotknú aj reťazcov. Niektoré už potvrdili, že skrátia otváracie hodiny

Zmeny súvisia so sprísneným zákazom vychádzania.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Medzi sprísnenými opatreniami, ktoré vláda schválila v nedeľu (28.2.), je aj zákaz vychádzania vo večerných hodinách od 20.00 do 01.00 h. Výnimkou bude v tento čas iba nevyhnutná cesta do práce a k lekárovi. Platiť začne od stredy (3.3.).

Keďže po ôsmej hodine večer nebude možné zájsť ani do potravín, toto opatrenie sa dotklo aj potravinových reťazcov.

Spoločnosť Lidl potvrdila, že otváracie hodiny svojich prevádzok obmedzí. „Od stredy budú naše predajne otvorené do 20.00 h," uviedol hovorca Lidla Tomáš Bezák.

Prichádzajúce zmeny potvrdila aj spoločnosť Billa. „Billa bude od stredy skracovať otváracie hodiny do 20.00 h. v tých predajniach, ktoré mali bežne otvorené do 21.00 h či 22.00 h. Ostatným predajniam sa otváracie hodiny nemenia," informovala hovorkyňa Billy Kvetoslava Kirchnerová.

Otváracie hodiny predajní plánuje upravovať aj Kaufland. „Stane sa tak v súvislosti so zákazom vychádzania platnom od stredy 3. marca. Zákazníkov o tom budeme informovať prostredníctvom vývesiek v predajniach, sociálnych médií a našej webstránky," priblížila hovorkyňa reťazca Lucia Vargová.

Informácie o zmenách poskytol aj reťazec Tesco, ktorý tiež vezme do úvahy nové pravidlá. „Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami. Naše obchody naprieč celou krajinou zostávajú naďalej otvorené sedem dní týždni, pričom v zmysle uznesenia Vlády SR od stredy 3. marca 2021 dočasne upravíme ich otváraciu dobu. Prevádzky Tesca tak budú otvorené do 20. hodiny večer. V súčasnom náročnom období vyvíjame maximálne úsilie, aby sme naďalej prinášali bezpečnejší nákup všetkým zákazníkom a naďalej chránili zdravie kolegov," povedal Peter Steigauf, hovorca spoločnosti Tesco na Slovensku.

K novým pravidlám sa prispôsobuje aj COOP Jednota. „Rešpektujeme nariadenie a skracujeme otvárací čas predajní v obchodnom systéme COOP Jednota do maximálne 20.00 h," uviedol vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednota Slovensko Branislav Lellák.

Upravené otváracie hodiny sa podľa neho týkajú 21 predajní vo formáte Supermarket a Tempo Supermarket v 19 obciach a mestách.

„Na regionálnej úrovni niektoré spotrebné družstvá skracujú otváracie hodiny vo svojich predajniach na 19.00 h, napríklad COOP Jednota Krupina upravila z 20.00 na 19.00 h otváracie hodiny vo svojich siedmich prevádzkach," doplnil.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?