30. 06. 2021 11:26 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Opäť nakupujeme drahšie. Ceny potravín pritom ešte v nadchádzajúcom období porastú

Pred rokom sme míňali na potraviny približne 17 percent z mesačného rozpočtu domácnosti, teraz je to viac.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/FamVeld

Opäť nakupujeme drahšie potraviny. Pri pokladni zaplatíme za celý nákup viac ako pred rokom. Postupné zvyšovanie vnímame už niekoľko mesiacov. Napríklad dôvodom nárastu ceny cukru sú obavy z horších úrod v Európskej únii, Rusku a Thajsku. Pre obavy z nízkych zásob komodity v krajinách patriacich k najväčším vývozcom nastalo zvyšovanie aj pri cenách rastlinných olejov.

Niektoré potraviny však postupné navýšenie ceny ešte len čaká. Čo nás vyjde najdrahšie a prečo je to tak, vysvetlila v Teleráne ekonomická analytička Lenka Buchláková.

 

Prečo sa zdražuje

Dôvodov na postupné navyšovanie cien je hneď niekoľko. V prvom rade ľudia viac nakupujú, keďže sa začína odložená spotreba. Treba brať do úvahy nepriaznivú úrodu, na ktorú vplýva počasie a pandémiu koronavírusu. Taktiež aj náklady na prácu, ako príplatky za prácu v noci, cez víkend a cez sviatky, spracovanie surovín či prepravné a iné náklady. Všeobecne platí, že slabšia úroda znamená následne vyššie ceny.

Celosvetovo sa tento rok očakáva nepriaznivá úroda pšenice. Nielen slovenský trh, ale aj Thajsko a Brazília majú problémy. Rusi zas uvalili na pšenicu clá, čo vedie k zvýšeniu výrobných nákladov, a tak aj výsledných produktov.

Odrazí sa to najviac na cene základných potravín, teda na pekárenských výrobkoch, ale keďže je obilie aj krmivo, tak sa už zvýšili a ešte sa aj zvýšia ceny mäsa, mäsových výrobkov, vajíčok a mliečnych výrobkov.

Nárast cien.
Nárast cien. Foto: Teleráno
 

Na mäse sa očakáva rast o desať až dvanásť percent. Vajíčka ovplyvnila aj vtáčia chrípka, ktorá sa v uplynulej dobe odrazila na poľskom trhu, ktorý patrí medzi jedného z našich najväčších dodávateľov. Ich vývoz je nižší, čo samozrejme tlačí na zvýšenie ceny za produkty.

Ako sme už spomínali, priaznivú úrodu neočakávajú ani slovenskí poľnohospodári. Oni však zmenu cien ohlasujú už dlhšiu dobu. Nepriaznivý vplyv mala na nich aj pandémia koronavírusu. Protipandemické opatrenia sa dotkli mnohých sektorov, vrátane ich, pekári však boli vyňatí z pandemickej pomoci. Náklady však mali rovnaké ako pred pandémiou a vykryť ich museli sami.

Nadväzujú na to aj iné zmeny. Vzhľadom k týmto informáciám sa plíživo zvyšujú aj ceny v reštauráciách a baroch. Týmto spôsob chcú podniky aj dobehnúť pandemické straty.

Porovnávanie rastu cien

Pozrime sa na to v číslach. Ak sa zameriame na rast spotrebiteľských cien za apríl (najaktuálnejšie dáta Štatistického úradu SR), bol na úrovni 1,6 percenta. Medzimesačne sa zvýšili ceny potravín, pričom nárast cien bol vo všetkých deviatich sledovaných zložkách potravinových výrobkov, najvýraznejšie pri mliečnych výrobkoch, zelenine a mäse. Ceny mäsa a zeleniny boli naďalej nižšie ako pred rokom a mliečne výrobky boli na úrovni vlaňajšieho apríla.

potraviny.jpg
potraviny.jpg
 

Kým tesne pred vypuknutím pandémie koronavírusu sme míňali na potraviny približne 17 percent z mesačného rozpočtu domácnosti, tento rok sa spotreba vyšplhala na takmer 21 percent. V rámci 27 krajín Európskej únie ide o jeden z najvyšších podielov, zároveň aj o jeden z najvyšších nárastov za posledné mesiace.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?