13. 06. 2019 14:25 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Problémy s STK pokračujú: Slovákom už tečú nervy. Povedali nám, čím všetkým si museli prejsť

Dvojmesačné čakačky nám ľudia hlásia z celého Slovenska.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Problémy s STK stále pretrvávajú. Oslovili sme viacerých ľudí z celého Slovenska, ktorí hovoria o dvojmesačných termínoch, dlhých poradovníkoch a hodinách strávených na kontrole. Nepomáha ani vycestovanie do iného mesta či okresu. Navyše, viacerí z nich otvorene hovoria, že už čakajú od štátu pokutu.

„Dnes som sa chcel objednať na STK v Liptovskom Mikuláši na druhú polovicu júla. Povedali mi, že majú termín len začiatkom augusta. Volal som potom do Ružomberka, Popradu, ale aj Brezna, kde mi povedali, že voľný termín majú len v auguste," napísal nám o svojom probléme Ján.

Napokon zobral termín v Liptovskom Mikuláši, ale s vedomím, že už bude dva týždne po prepadnutí platnosti STK. „Rovno môžem čakať z úradu pokutu," dodal. Ak mu príde, určite sa odvolá.

V rovnakej situácii ako Ján sa ocitol aj Marek zo Záhoria. Taktiež dostal prvý možný termín až o dva mesiace. „Pochádzam z Holíča, kde je čakacia doba dva mesiace. V Skalici je to ešte horšie, tam sa vraj objednáva až na koniec augusta," uviedol.

Zároveň priznal, že jedno zo svojich áut nestihol pred koncom platnosti STK. Takže aj on očakáva pokutu, pričom sa určite odvolá.

Niektorí majitelia áut sa radšej neobjednali a išli sa postaviť do radu v skorých ranných hodinách. „Som z Vlkoviec (okres Kežmarok), najbližšie STK je v neďalekých Huncovciach. Tu mi dali termín, ktorý bol po platnosti STK," začal rozprávanie Peter.

„Išiel som preto do 35-kilometerov vzdialenej Levoče, kde sa neobjednáva. Prišiel som tam o štvrtej ráno, o siedmej otvorili kontrolu a o desiatej som bol vybavený," doplnil s tým, že tam čakali autá aj z predošlého dňa.

Podobne dopadla aj Eva z Dolného Kubína. Bez rezervácie sa na STK dostavila o pol tretej ráno. „Bola som už dvanásta v rade. Vybavená som bola o desiatej dopoludnia," vysvetlila.

Dvojmesačné čakačky nám ľudia hlásia aj z ostaných častí Slovenska. Preto, ak nechcete riskovať pokutu, tak si skontrolujte platnosť svojej STK a objednajte sa čo najskôr. Predídete tak zbytočným stresom a veľkým problémom.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?