Live
Sledujte NAŽIVO: Robert Fico hovorí o tom, že na Slovensku pokračuje rozklad právneho štátu
Sledujte tu
Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 7.7.2020, 9.59
219269(+873)testovaných
1767(+2)infikovaných
1473(+7)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 7.7.2020, 9.59 štatistiky vo svete viac informácií
14. 04. 2020 16:02 , článok bol aktualizovaný 14. 04. 2020 16:56 | BRATISLAVA/TASR

Prezidentka Čaputová: Slovensku sa podarilo spomaliť šírenie koronavírusu

Hlava štátu to uviedla po stretnutí s epidemiológmi a ekonómami.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Slovensku sa podarilo spomaliť šírenie nového koronavírusu. Po stretnutí s epidemiológmi a ekonómami v Prezidentskom paláci to v utorok uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Ľuďom poďakovala za zodpovedný prístup.

Odborníci podľa prezidentky označili za hlavné podmienky toho, aby sa život mohol začať vracať do normálu, pripravenosť zdravotníckeho systému.

"To znamená, aby naše nemocnice a lekári prvého kontaktu boli pripravení z hľadiska počtu aj odbornosti na situáciu, ktorú epidemiológovia predpokladajú," komentovala hlava štátu.

 

Ďalšími oblasťami sú napríklad cielené testovanie ľudí, ktorí by mohli byť nositeľmi ochorenia COVID-19. Dôležité je podľa odborníkov tiež sledovať situáciu v rómskych osadách, zariadeniach pre seniorov a karanténnych zariadeniach.

Priaznivý vývoj potvrdil i hlavný hygienik Ján Mikas. Zároveň však dodal, že "stále sme ešte nevyhrali". Skutočný stav sa ukáže podľa neho po dvoch týždňoch, keď budú známe výsledky testovania z rómskych osád i karanténnych centier.

Lepšie sa tak bude dať predpovedať, aký bude vývoj šírenia vírusu. Zmierňovanie opatrení záleží aj na situácii v okolitých európskych krajinách. Dodal, že si uvedomuje aj ekonomickú stránku veci.

Prezidentka po stretnutí ocenila, že pohľady epidemiológov a ekonómov nestoja pri situácii s novým koronavírusom proti sebe. Možno v nich nájsť podľa nej množstvo prienikov.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?