Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 10.8.2020, 9.33
279526(+564)testovaných
2599(+3)infikovaných
1866(+2)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 10.8.2020, 9.33 štatistiky vo svete viac informácií
22. 04. 2020 16:00 | BRATISLAVA/kk

Pribudli ďalšie domovy dôchodcov s koronavírusom, jeden nakazený sa vrátil z nemocnice

V domovoch dôchodcov budú plošne testovať zamestnancov aj klientov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Pribudli ďalšie tri domovy dôchodcov, v ktorých potvrdili koronavírus. Jeden prípad hlásia z DSS v Galante, rovnako v Nitrianskom Rudne a dva prípady vo Veľkom Mederi.

Súkromný dom seniorov v Nitrianskom Rudne potvrdil, že majú jedného infikovaného klienta a to vraj napriek prísnym bezpečnostným opatreniam.

 

Dôchodca, ktorému potvrdili koronavírus sa minulý týždeň vrátil z nemocnice v Bojniciach. Podľa prepúšťacej správy mal negatívny test na COVID-19. Napriek tomu tento pondelok vykazoval mierne príznaky ochorenia a zariadenie preto požiadalo o jeho opätovné testovanie. Výsledok bol pozitívny.

Čítajte tiež: V domove dôchodcov v Batizovciach hlásia deväť infikovaných.

Dom seniorov je uzavretý od konca februára a klienti nemajú povolený voľný pohyb mimo zariadenia. Nie je preto jasné, ako sa mohol senior nakaziť. Zajtra začnú s testovaním všetkých svojich zamestnancov a klientov.

Domovy sociálnych služieb v Galante a vo Veľkom Mederi sú v súkromných rukách, no napriek tomu chce trnavská župa zabezpečiť plošné testovanie.

"Trnavská župa chystá testovať všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb a chceli by sme zaviesť aj plošné testovanie všetkých klientov zariadení. Niekde si vieme ako župa pomôcť sami, niekde sa musíme spoľahnúť na štát," dodal predseda trnavského kraja Jozef Viskupič.

Čítajte tiež: Koronavírus potvrdili v ďalšej rómskej osade. Pacienta s nákazou majú aj na juhu Slovenska.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?