Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 14.7.2020, 8.31
231231(+1163)testovaných
1908(+6)infikovaných
1493(+0)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 14.7.2020, 8.31 štatistiky vo svete viac informácií
28. 05. 2020 15:22 | LILONGWE, HARARE/TASR

Z karanténnych centier v Afrike utiekli stovky ľudí

Incidenty zaznamenali v Malawi a Zimbabwe.

Ľudia čakajú v rade, aby im zmerali telesnú teplotu pred vstupom do nemocnice v zimbabwianskom Harare.
Ľudia čakajú v rade, aby im zmerali telesnú teplotu pred vstupom do nemocnice v zimbabwianskom Harare. Foto: TASR/AP/Tsvangirayi Mukwazhi

Z karanténneho centra v Malawi ušlo približne 400 ľudí, ktorí sa sťažovali na jeho zlý stav a nedôstojné podmienky. K podobnej udalosti došlo aj v ďalšom africkom štáte v Zimbabwe, informovali vo štvrtok spravodajská televízia BBC a agentúra AP.

Incident sa podľa miestnych médií stal v druhom najväčšom meste Malawi - Blantyre. V karanténnom centre boli umiestnené osoby, ktoré prišli z Juhoafrickej republiky a ešte neboli testovaní na prítomnosť koronavírusu. AP však informovala, že pozitívne testy malo 46 z nich.

Sťažovali sa, že na štadióne, kde vzniklo karanténne centrum, nie sú pitná voda, sociálne zariadenia a ani dostatok potravín.

Tento týždeň miestne médiá už informovali o úteku ôsmich ľudí z karanténneho centra Kameza v Blantyre, ktorí mali po príchode z Juhoafrickej republiky pozitívny test na nový koronavírus. Vláda sa k incidentu zatiaľ nevyjadrila.

V Malawi, ktoré sa nachádza na juhovýchode Afriky, sa novým koronavírusom doposiaľ nakazilo 101 ľudí a štyria ochoreniu podľahli.

V Zimbabwe polícia pátra po viac ako 100 ľuďoch, ktorí utiekli z karanténnych centier. V tejto krajine platí pre osoby vracajúce sa zo zahraničia povinná 21-dňová karanténa.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?