Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 28.9.2020, 10.18
447940(+1954)testovaných
9343(+265)infikovaných
4213(+35)vyliečených
44(+0)úmrtí
Aktualizácia: 28.9.2020, 10.18 štatistiky vo svete viac informácií
02. 07. 2020 11:13 | ČADCA/tvnoviny.sk

Čadca aktuálne eviduje najviac nakazených pacientov s koronavírusom

Pacienti však môžu ešte stále pribúdať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com/Zyn Chakrapong

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci eviduje od 19. júna do 1. júla celkovo 41 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej má Regionálny úrad verejného zdravotníctva situáciu pod kontrolou, ohniska nákazy sú podchytené a monitorované. Nevylúčila, že prípadov bude pribúdať.

Doplnila, že testovanie vykonávali za pomoci Žilinského samosprávneho kraja a Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

"Úzkym kontaktom nariaďujeme domácu izoláciu, testovanie a zabezpečujeme všetky potrebné protiepidemické opatrenia. Klinické vzorky na ochorenie na COVID-19 sa odoberajú u aktívne vyhľadaných osôb, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenou osobou, suspektných osôb a repatriantov. Preto je predpoklad, že počet potvrdených prípadov v regióne bude ešte narastať," uviedla Lukáčová.

Prečítajte si aj: Máme 13 nových prípadov nákazy koronavírusom, takmer polovica je z Bratislavy

"Do pozornosti dávam Opatrenie ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia platné od 1. júla, ktoré je zverejnené na web sídle Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci. Ľudia v regiónoch sú zo strany hygienikov informovaní o potrebe dodržiavania všetkých potrebných protiepidemických opatrení a hygienických zásad. Je potrebné ich rešpektovať," zdôraznila Lukáčová.

Čadčiansky regionálny úrad verejného zdravotníctva neodporúča, vzhľadom na nárast pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19, usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto. "Je preukázateľné, že šíreniu ochorenia napomáha práve zhromažďovanie väčšieho počtu ľudí v uzavretých, ale i otvorených priestoroch, čo predstavuje vysoké riziko šírenia ochorenia. V súčasnom období už zaznamenávame pozitivitu osôb nielen z rodinných kontaktov, ale i v dôsledku importu z okolitých krajín.

Pretože okres Čadca je prihraničným územím s Českou republikou a Poľskom," uviedla regionálna hygienička 24. júna v odporúčaní kysuckým samosprávam.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?