Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 11.8.2020, 9.32
280980(+1454)testovaných
2615(+16)infikovaných
1874(+8)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 11.8.2020, 9.32 štatistiky vo svete viac informácií
09. 07. 2020 09:11 , článok bol aktualizovaný 09. 07. 2020 13:49 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Pribudlo 53 pacientov s COVID-19. Ministerstvo tvrdí, že situácia je pod kontrolou

Laboratóriá vykonali včera dokopy 2284 testov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: AP Photo/Rafiq Maqbool

Za stredu evidujeme na Slovensku 53 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ešte pred oficiálnymi výsledkami z údajov ministerstva zdravotníctva o tom informoval premiér Igor Matovič vo svojom statuse na Facebooku.

"53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ," napísal premiér vo štvrtok ráno. Naznačil, že by sa pre epidemiologickú situáciu v krajine opäť mohli vrátiť niektoré opatrenia.

Laboratóriá vykonali včera dokopy 2284 testov. Z nových prípadov je najviac v okrese Prešov, a to 12. V Bratislave a okrese Čadca evidujú po deväť pacientov, v Košiciach pribudlo päť infikovaných, v okrese Trebišov traja.

Po dvoch nakazených hlásia v okresoch Košice-okolie, Piešťany a Sabinov. Jeden prípad majú po strede v okresoch Dunajská Streda, Gelnica, Malacky, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Senec, Spišská Nová Ves a Šaľa.

Čítajte tiež: Hygienici a epidemiológovia prijímajú iba regionálne rozhodnutia v súvislosti s COVID-19

Situácia so šírením nového koronavírusu je na Slovensku napriek vyššiemu nárastu prípadov pod kontrolou. Uviedlo to ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti. Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú podľa rezortu podchytené ohniská a nastavené sú protiepidemické opatrenia. Situáciu však priebežne monitoruje.

Približuje tiež, že medzi novými prípadmi je 31 mužov a 22 žien, sú vo veku od 1 do 89 rokov. Aktívnych prípadov je v krajine momentálne 346.

Aktuálne štatistiky vo svete môžete sledovať v prehľadnej tabuľke TU.

Stúpol však aj počet vyliečených, uzdraviť sa podarilo ďalším štyrom osobám. Nepribudlo žiadne úmrtie.

Bez zmeny je stav v nemocniciach. Naďalej je hospitalizovaných desať ľudí, pričom siedmi pacienti majú potvrdené ochorenie COVID-19. Traja ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti a jeden na pľúcnej ventilácii.

Pozitívne testovaný bol aj 71-ročný klient domova domova dôchodcov v Trenčíne. Aktuálne informácie hovoria o tom, že tretina ľudí z tohto zariadenia nemá potvrdený koronavírus. Viac sa dočítate TU.

Sedemdňový kĺzavý medián stúpol na hodnotu 20.


Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?