Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 11.8.2020, 9.32
280980(+1454)testovaných
2615(+16)infikovaných
1874(+8)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 11.8.2020, 9.32 štatistiky vo svete viac informácií
15. 07. 2020 15:15 , článok bol aktualizovaný 15. 07. 2020 16:48 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

V nemocnici v Prešove sú koronavírusom nakazení štyria zdravotníci

V Prešove sú nakazení štyria zdravotníci z nemocnice.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí. Foto: TASR

Na Slovensku aktuálne evidujeme 392 aktívnych prípadov nákazy koronavírusom, z ktorých dnes pribudlo deväťnásť. Minister zdravotníctva Marek Krajčí priblížil, o akých ľudí ide a kde sa pravdepodobne nakazili.

Hovorí, že buď ide o nákazu privlečenú zo zahraničia, alebo ide o ich blízke kontakty. Piatich zaregistroval regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.

Štyria nakazení sú z okresu Bánovce nad Bebravou, ktorí sú zrejme príbuzní nakazených z Čadce. Jednou z nich je aj zdravotníčka v miestnej nemocnici. Krajčí ubezpečil, že je dobre izolovaná. Bánovecká nemocnica už pristúpila k bezpečnostným opatreniam.

Pri vstupe do nemocnice sú pacienti triedení, musí byť zabezpečná dezinfekcia rúk a musia používať rúška.

"Zisťovanie anamnestických údajov a prehlásenie pacienta, alebo tretej osoby v súvislosti s COVID-19 je v kompetencii jednotlivých našich oddelení a ambulancií. Zápis informácie ku COVID-19 pacienta aj jeho sprievodu do príslušnej zdravotnej dokumentácie je povinný," uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL MUDr. Mina Bobocká. V nemocnici platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach.

Prievidza eviduje nakazeného jedného poľského baníka, ktorý však skončil v karanténe ešte pred tým, ako odišiel do bane. Ďalší dvaja z okresu Prievidza sú dohľadané kontakty už hospitalizovaného pacienta.

Vo väčšej pohotovosti musia byť v Prešove. Nakazení sú štyria zdravotníci v nemocnici, ktorá má vyše 170 zamestnancov. Deväť z nich, ktorí boli v úzkom kontakte s nakazenými sú už v izolácii. Postupne testujú všetkých zdravotníkov aj pacientov, ktorí s nakazenými mohli dôjsť do kontaktu. Zatiaľ sú všetky výsledky negatívne.

Čítajte tiež: České ohniská kronavírusu sú pri hraniciach so Slovenskom, pozrite si mapu

Krajčí ubezpečil, že všetky aktuálne prípady sú dobre podchytené.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?