Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 5.12.2020, 10.09
1127916(+12670)testovaných
115462(+2070)pozitívnych
79956(+2814)vyliečených
981(+24)úmrtí
Aktualizácia: 5.12.2020, 10.09 štatistiky vo svete viac informácií
30. 10. 2020 11:17 , článok bol aktualizovaný 30. 10. 2020 17:12 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Čaputová nevidí dôvod na zastavenie testovania. Zmeniť by sa mali podmienky pohybu, vyhlásila

Nepáči sa jej, že ľudia budú rozdelení do kategórií podľa toho, či podstúpia testy alebo nie.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: facebook/Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v piatok ráno v paláci náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zmeka a veliteľa operácie Spoločná zodpovednosť Ivana Pacha.

Informovali ju, že z odberných miest je pripravených 60 percent a cieľ pretestovať celú populáciu je nenaplniteľný. Vyzvala Igora Matoviča, aby testovacie tímy ponechala armáda len tam, kde sú zabezpečné odbery. Problémom je nedostatočný počet zdravotníkov na oba testovacie dni. Čaputová oznámila, že státisíce záujemcov o pretestovanie sa k testu nedostane.

 

Apeluje na vládu, aby prehodnotila podmienky vychádzania po skončení plošného testovania. Nepáči sa jej, že ľudia budú rozdelení do kategórií podľa toho, či podstúpia testy alebo nie, pretože mnohí, ktorí o test budú mať záujem, sa k nemu nedostanú.

"Žiadam pred spustením prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania," vyhlásila Čaputová.

Prezidentka podvečer reagovala aj na výzvu šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica, aby zastavila testovanie. Hlava štátu momentálne nevidí dôvod na zastavenie celoplošného testovania.

V tejto situácii je podľa Čaputovej dôležité vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí majú o testovanie záujem. Takisto je dobré naďalej motivovať zdravotníkov k účasti na testovaní.

"Podľa prezidentky je v tejto situácii dôležité vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí majú o testovanie záujem a zároveň zúročiť doposiaľ vykonané prípravné práce ozbrojených síl, samospráv a dobrovoľníkov. Je preto aj dobré naďalej motivovať zdravotníkov k účasti na testovaní, aby v prípade záujmu mohlo byť otestovaných čo najviac občanov," uviedol pre Strižinec.

Čítajte tiež: Matovič prezidentke? Niekto sa rozhodne nadbiehať názoru ľudí, iní pomáhajú do poslednej chvíle

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?