02. 07. 2020 11:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dovolenkárov prekvapia turecké ceny. Za kebab zaplatíte aj 40 eur

Týmto spôsobom sa snažia podnikatelia prežiť dôsledky pandémie.

Kebab.
Kebab. Foto: Shutterstock/Jelena990

Jedno z najnavštevovanejších a najznámejších stredísk Turecka je Bodrum. Navštevujú ho prevažne zahraniční turisti, pretože mnohé rezorty ponúkajú lacné ubytovanie a kvalitné služby. Po pandémii sa však veľa vecí zmenilo.

Turecký denník Daily Sabah zverejnil ceny v Bodrume a tie po pandémii nie sú priaznivé. Na niektorých súkromných plážach vás porcia kebabu vyjde približne 41 eur (320 turckých lír) a veľmi obľúbený pita chlieb cca 24 eur (185 tureckých lír). V minulosti by ste pritom za podobné produkty zaplatili iba niečo vyše dvoch eur (15 tureckých lír).

„Úprimne je mi jedno, či sa niekde predáva drahý kebab. Ak na to turisti majú, môžu zaplatiť aj 13-tisíc eur (100 000 tureckých lír). Ešte stále sa tu nachádzajú aj miesta kde za kebab nezaplatíte ani tri eurá. Nikoho nenútime, aby si kupoval drahé jedlo, ale nájdu sa turisti, ktorí na to majú a chcú podnikom pomôcť," vysvetlil situáciu s cenami starosta Bodrumu Ahmet Aras.

Prečítajte si aj: Dovolenkový seriál: Turecko epidémia potrápila. No robí všetko pre to, aby ste sem prišli

Touto cestou sa turecká ekonomika snaží prežiť následky pandémie. Cestovný ruch je jediný spôsob, ako si môžu zachrániť vlastné príjmy. Práve preto sa podľa starostu snažia získať od turistov aj posledný cent.

Prvoradá je však kvalita. Podľa starostu by produkty nemali byť preceňované, pokiaľ za to aj nestoja. „Bodrum hostil aj niektorých najbohatších ľudí na svete, od magnátov po kráľov. Títo hostia očakávajú vyššiu kvalitu služieb," dodal.

Situácia v Turecku

Turecko epidémia koronavírusu naozaj potrápila. Ako sme vás informovali, Turecko je jednou z najviac zasiahnutých oblastí sveta.

Od začiatku šírenia koronavírusu krajina eviduje dokopy vyše 201-tisíc pozitívne testovaných osôb, v prepočte viac ako 2 300 prípadov na milión obyvateľov.

Ochoreniu tu podľahlo vyše 5 150 pacientov. Uzdravilo sa už takmer 175-tisíc infikovaných. Vývoj epidémie v Turecku a po celom svete môžete sledovať v prehľadnej tabuľke TU.

Krajina je však tak, ako aj mnohé iné, odkázaná na turizmus. Práve preto napriek všetkému otvorila svoje hranice a turistické destinácie. Má to však určité podmienky, ktoré je potrebné dodržiavať:

turecko.jpg
turecko.jpg Foto: TVNOVINY.sk
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?