23. 04. 2018 06:00 | BRATISLAVA/zg

Alergici pozor, kombinácia týchto vitamínov vám pomôže

Musíte tomu však venovať dva mesiace.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Evan Lorne/shutterstock.com

Alergici zažívajú v týchto dňoch jedno z najhorších období v roku. Máme však pre vás dobrú radu od Igora Bukovského, ktorý v Teleráne prezradil vhodnú kombináciu vitamínov na pomoc pre týchto ľudí a osemtýždňový program ich uľahčí situáciu.

"Odporúčam denne zjesť 3 000 MJ vitamínu D, 2 až 3 ČL panenského ľanového oleja, ktorý je zdroj omega 3 mastných kyselín. Ďalej dvakrát denne probiotiká v dávke 30 až 60 miliárd s jedlom. Horčík, bez ktorého vitamín D nebude fungovať, v dennej dávke 100 až  200 mg," povedal.

Lesné ovocie - ilustračné foto
Lesné ovocie - ilustračné foto Foto: Shutterstock.com
 

Dodal však, že k tomu je potrebné s každým denným jedlom dostať do tela zdroj vitamínu C a quercetínu. Ako príklad uviedol cibuľu, špargľu, jahody, citrusy, zelený čaj, petržlenovú vňať alebo kapary. "Sú to najlepšie zdroje vitamínu C, ktoré blokujú vyplavovanie histamínu," vysvetlil.

A prečo má surová zelenina a ovocie najlepší účinok k mentálnemu zdraviu a podpore výkonnosti mladých ľudí? Odpoveď nájdete vo videu.

 

A v jednom vstupe vo svojej rubrike o zdraví hovoril aj o kombinácii vitamínov pri chrípke. Aj keď je už na ústupe, stále nás môže prekvapiť. Ak ste sa z nej vyliečili, mali by ste si osvojiť základné pravidlá voči vášmu telu.

 
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?