10. 04. 2019 11:11 | PRAHA/tvnoviny.sk

Ochrankár v banke vyhodil dojčiacu matku aj s dieťaťom na ulicu. Podľa neho sa odhaľovala

Žena banke poslala sťažnosť, no jej reakcia ju zaskočila.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstoc.com/Iryna Inshyna

Sociálnymi sieťami koluje zarážajúci príbeh, ktorý prežila matka s malou, iba ročnou dcérkou. Dojčiacu matku totiž vyviedli z pobočky Raiffeisen banky v Prahe. Ochrankár na ňu pred ostatnými návštevníkmi kričal, že vzbudzuje verejné pohoršenie.

Lucia sa z celej situácie ešte dodnes spamätáva, stále má nepríjemný pocit, keď si na to všetko spomenie. „Toto by sa predsa vôbec nemalo diať." O svoj negatívny zážitok sa rozhodla podeliť, celú situáciu opísala na stránke Laktační liga.

"V stredu 20. 3. 2019 v pobočke Raiffeisen banky v paláci Astra Praha 1, Václavské námestie som si prišla vyzdvihnúť peniaze na pokladňu. Bol s tým trochu problém, ale všetci boli milí a nápomocní a nakoniec sa všetko vyriešilo.

Problém nastal, keď som sa aj s kočíkom zaradila do fronty na pokladňu. Dcéra má rok, je živá, najskôr tam trochu chodila okolo, potom chcela mlieko - je stále kojená na požiadanie. Čakanie v rade na pokladňu je v podlhovastej chodbe pod schodmi, s úradníkmi z jednej strany a z druhej sú dve pokladnice. Zo strany k boxom som mala postavený kočík - golfky, hneď vedľa mňa sedel starší pán - Ind, ktorý bol ľahko otočený chrbtom ku mne, dcéra mi pri dojčení sedela na kolenách a hlavou v podstate prsník zakrývala a druhý prsník som mala logicky zahalený (mala som dojčiace tielko a sveter na ňom).

Po pár minútach dojčenia ku mne prišla ochrankár a nahlas, na celú pobočku ma upozornil, aby som sa okamžite zahalila, "prestala exhibovat" - vraj je to verejný priestor a ja sa odhaľujem, čo je zakázané a majú to uvedené aj v nejakom ich poriadku. Po mojom tvrdení, že predsa len dojčím dcéru, navyše som aj čiastočne schovaná za kočíkom a zahalená svetrom, aby mi nič nevykukovalo, mi povedal, že jednoducho aj tak exhibujem, už tam "takéto prípady mali" (? !!!) a ich pani riaditeľka rozhodne také správanie nepodporuje.

Vo fronte predo mnou bol ten starší pán z Indie, pred ním nejaký postarší pán a mladý muž so skladacím bicyklom, ktorý jediný sa ma zastal. Nepomohlo, muž z ochranky sa mi vyhrážal, že ak neodídem nadojčiť dcéru mimo priestoru banky, nechá ma vyviesť (mne nedošlo kým - veď on je z ochranky). Priznám sa, že som bola tak zaskočená, rozum mi to nebral, že som nevedela, čo povedať. Doteraz si nadávam, že som mala aspoň nejako reagovať a odmietnuť, pobiť sa za seba.

Nič sa nedá robiť, všetci pozerali, dcéra začala so mnou bojovať, tak som ju v mrákotách rýchlo zbalila aj s kočiarom a nadojčila som ju na Jungmannovom námestí, oproti hudobninám - myslím, že tam bola nejaká lavička alebo niečo na sedenie," opisuje neuveriteľný zážitok Lucia

Mamička sa potom ale potupne vrátila do banky, aby doriešila veci, pre ktoré tam prišla. Už tam bol ale iný rad, tak sa zase postavila na koniec a čakala, kým sa dostane k okienku. Pri odchode prechádzala okolo toho ochrankára a pokojne mu povedala, že jej to mohol povedať úplne inak.

„Pretože to bolo pre mňa neskutočne ponižujúce, revať takto na mňa pred celou pobočkou. Jeho odpoveď znela: Podľa môjho názoru bola moja reakcia úplne adekvátna a postupoval som správne. Ešte aj starší páni pred vami mi poďakovali, že som vás upozornil, pretože im to bolo veľmi nepríjemné, že ste vedľa nich dojčila! (!!!!!) ... Znova moja zástava mozgu, na toto neviem reagovať, tak som proste odišla (samozrejme mi opäť ani len nepomohol po tých pár schodoch, čo tam vnútri pobočky majú, tak som po x-krát ťahala koč po nich sama," dodáva Lucia.

Žena očakávala, že ak sa so svojou negatívnou skúsenosťou zdôverí, možno sa dočká aj ospravedlnenia zo strany banky. Ich reakcia však nezaskočila len ju.

„Dobrý deň, mrzí nás vzniknutá situácia. Na našich pobočkách sa vždy snažíme vyjsť klientom a klientkam v ústrety vo všetkých ohľadoch. Pokiaľ nás mamička požiada o zaistenie súkromia, nie je pre nás problém jej ponúknuť adekvátne miesto podľa možností pobočky a s ohľadom na ostatných klientov," uviedla stroho tlačová hovorkyňa Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Dojčiacej matky sa však bezvýhradne zastali aspoň ľudia, ktorí si jej príbeh prečítali. „To je fakt neuveriteľné, nekonečný hnus, výsmech, strašné zaobchádzanie a miesto ospravedlnenia neuveriteľne trápna odpoveď," písali v komentároch nahnevaní ľudia. Niektoré matky dokonca uvažujú nad tým, že sa do spomínanej banky na protest vyberú nakojiť svoju ratolesť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?