11. 06. 2019 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

AVON Pochod: Tisícky ľudí prišli podporiť boj za zdravé prsia

Po samotnom pochode nasledoval najdojímavejší moment podujatia „akt spolupatričnosti"

AVON Pochod 2019.
AVON Pochod 2019.
AVON Pochod 2019.
AVON Pochod 2019.
AVON Pochod 2019.

Viac ako 4 000 ľudí prišlo v sobotu 8. júna podporiť všetky ženy v boji za zdravé prsia. Venovali tak nielen svoj čas, ale aj finančné prostriedky vo výške 25 553 EUR na podporu tejto ušľachtilej myšlienky.

Každoročne charitatívne podujatie pripomína význam prevencie, dôležitosť zdravia a podporuje všetky ženy v boji so zákernou chorobou. Tento rok aj vďaka tisíckam účastníkov odovzdala spoločnosť AVON šek vo výške 25 553 EUR OZ Zdravá žena, ktoré využije na aktivity zamerané na šírenie osvety, vzdelávanie a pomoc ženám.

Pre návštevníkov bol v areáli Východnej terasy Bratislavského hradu pripravený program už od 10.00 hod. V detskej zóne prebiehal program pre najmenších, kde nechýbali kreatívne súťaže, maľovanie na tvár, knižný kútik a ďalšie zábavné atrakcie. Na hlavnom pódiu sa o hudobný program postarali známi slovenský interpreti a skupiny ako Desmod, S Hudbou Vesmírnou, Puding Pani Elvisovej, Otto Weiter či Dano Heriban s projektom Čosi úsmevné.

Po samotnom pochode nasledoval najdojímavejší moment podujatia „akt spolupatričnosti", ktorý svojim vystúpením podporila speváčka Sima Martausová. Tentokrát si dav symbolicky nalepil na prsia nálepku s nápisom „Nenahraditeľná", ktorý má pripomínať, že každá žena je výnimočná a silná.

Symbolická ružová prechádzka Starým Mestom odštartovala svoju trasu o 14:30 hod. do historického centra Bratislavy. Myšlienku projektu za zdravé prsia pravidelne podporujú ambasádori projektu AVON za zdravé prsia. Na podujatie prišli osobnosti ako Kveta Horváthová, Zlatica Puškárová, Maroš Kramár, Ada Straková, Alena Heribanová, Hana Overweter Rapantová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Soňa Skoncová, Dano Heriban či Karin Haydu.

Súčasťou programu bola aj diskusia Walk talk show pod taktovkou Borisa Prša, v rámci ktorejsi návštevníci vypočuli inšpiratívne rozhovory so známymi osobnosťami, odborníkmi a jedinečnými ženami, ktoré vyhrali boj s rakovinou prsníka. Ako pamiatku si návštevníci mohli odniesť podpisy známych osobností z autogramiády.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?