08. 07. 2019 10:07 | CALGARY/tvnoviny.sk

Narodili sa jej dvojičky, každé s inou farbu pleti. Myslela si, že jej deti v nemocnici vymenili

Keď sa žene nepodarilo otehotnieť, rozhodla sa pre umelé oplodnenie.

Dvojičky.
Dvojičky. Foto: Profimedia
Dvojičky.
Dvojičky.
Dvojičky.

Kanaďanka si po pôrode najprv myslela, že jej niekto v nemocnici vymenil dvojičky. Napriek tomu, že obaja rodičia sú černosi, ich dieťa sa narodilo ako albín. Deti sa stali hitom internetu.

Dvojičky.
Dvojičky. Foto: Profimedia.sk
 

Ich matka Judith Nwokochaová (38) pochádza z Nigérie a pracuje ako fotogafka v Calgary. Keď sa jej nepodarilo otehotnieť, s partnerom sa rozhodli podstúpiť umelé oplodnenie. Po prvých ultrazvukoch budúcej mamičke hovorili, že existuje možnosť, že sa jedno z dvojčiat narodí s Downovým syndrómom. Dievčatko sa ale nakoniec narodilo zdravé, avšak s inou farbou pleti. Píše dailymail.uk.

Dvojičky.
Dvojičky. Foto: Profimedia.sk
 

„Bola maličká, lekári mi hovorili, že to možno nezvládne. Som strašne šťastná, že to nakoniec dokázala," hovorila Nwokochaová. 

Dvojičky.
Dvojičky. Foto: Profimedia.sk
 

Výskyt takto rodielnych dvojčiat je vo svete minimálny, no takéto prípady sa predsa len už v minulosti stali - kedy dieťa od rodičov zdedilo chybný gén. Britský denník upozorňuje aj na článok z roku 2010 v časopise Journal of Perinatology, kedy výskumníci z University Medical Center Utrecht opísali prípad dievčat z dvojčiat, ktoré sa narodili rodičom konžského pôvodu a jedna bola čierna a druhá albín. Vtedy vylúčili aj to, že by boli v hre dvaja rôzni otcovia .

Pred dvomi rokmi vystavoval brazílsky fotograf Davy Alexandrisky v Moambiku fotografiu sestier, narodených v roku 1995 čiernemu otcovi a matke, kde jedna z dievčat bola albínka.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?