10. 07. 2019 06:02 | BRISBANE/tvnoviny.sk

Natalie žila šesť rokov ako po poriadnej opici. Mohli za to prsné implantáty

Mala aj psychické problémy, uvažovala aj nad samovraždou.

Nat Alexanderová.
Nat Alexanderová. Foto: Profimedia.sk
Natalie Alexander pred operáciou.
Nat Alexander.
Natalie Alexander.

Čašníčka Nat Alexanderová (26) prežila posledných šesť rokov s pocitom, ktorý by sa dal popísať ako stav po poriadnom žúre, po ktorom máte „opicu". Extrémnu únavu a otupenosť navyše doplnila strata citu ľavej časti tela i tváre.

Až po rokoch, keď sa mladá Austrálčanka cítila veľmi vyčerpaná, lekári zistili, že za jej stavom sú prsné implantáty. Tie jej spôsobili otravu v tele.

Na začiatku Nataliiných zdravotných problémov ju lekári stále uisťovali, že je celkom v poriadku. A to i napriek necitlivosti spomínaných častí tela. Stále sa cítila na omdletie a kvalita jej života neustále klesala. Časom sa pridali i psychické problémy. Dokonca uvažovala nad samovraždou.

TIP: Väčšie prsia bez silikónov. 3D tričko vytvorí dokonalú ilúziu

„Zoznam problémom sa mi zdal nekonečný. Neustále som bola unavená, bolesť ma otupovala, cítila som slabosť v svaloch a boleli ma aj kĺby," povedala Nat pre portál Daily Mail. Lekári si s jej stavom nevedeli dať rady, ale napriek tomu mu nevenovali veľkú pozornosť.


Zdroj: Facebook/Nat Alexander

Celá situácia Natalie sa vyriešila až po tom, ako Správa liečiv a potravín (FDA) vydala správu o tom, že silikónové implantáty, ktoré si nechala voperovať, obsahujú toxické látky, ktoré môžu spôsobiť otravu a dokonca aj rakovinu.

„Pred šiestimi rokmi som si myslela, že dať si prsné implantáty bolo najlepšie rozhodnutie môjho života. No po piatich rokoch so mala pocit, že zomriem. Čím viac som o tom zisťovala, tým viac som bola nahnevaná. Nechce sa mi veriť, že toto ochorenie mám iba ja. Myslím si, že veľa ženám túto chorobu ešte nediagnostikovali," tvrdí obyvateľka Brisbane.

Natalie Alexander pred operáciou.
Natalie Alexander pred operáciou. Foto: Profimedia.sk
 

Pre pretrvávajúce problémy sa Natalie rozhodla pre okamžité vyoperovanie implantátov. Priznáva, že má síce malé prsia, ale nezabíjajú ju. „Neohrozujú môj imunitný systém a nezahlcujú moje telo silikónom. Sú prirodzené a zdravé. Jazvy, ktoré mi ostanú na hrudi, sú cena, ktorú som zaplatila za svoju márnivosť," dodáva Austrálčanka.

Verí, že jej príbeh pomôže odradiť od zväčšenia poprsia ženy, ktoré uvažujú dať si implantovať silikóny.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?