12. 09. 2019 10:15 | USA/jh

Tínedžerka (16) sa zastavila v čase. Každý deň sa zobúdza s tým, že je 11. jún

Po úraze hlavy sa jej poškodila pamäť, ktorá sa jej reštartuje každé dve hodiny.

Riley Hornerová neustále stráca pamäť
Riley Hornerová neustále stráca pamäť Foto: YouTube.com

Tínedžerka z Illinois žije život ako z filmu „50 krát a stále po prvý raz" s Adamom Sandlerom a Drew Barrymoreovou v hlavných úlohách. Každý deň vstáva s vedomím, že je ten istý deň - 11. jún. Vtedy utrpela silný úraz na tanečnom podujatí, keď ju jeden študent nechtiac kopol do hlavy. Po nehode má veľmi poškodenú pamäť, ktorá sa jej "reštartuje" skoro každé dve hodiny.

Riley Hornerovú (16) krátko po nehode pustili lekári domov z nemocnice. Rodičia si ale všimli, že nie je v poriadku. Mala veľa záchvatov, čo si vyžadovalo ďalšie návštevy v nemocnici. Podstúpila viacero vyšetrení a testov, no lekári stále nevedia, prečo neustále stráca pamäť. Zatiaľ nevedia ani povedať, či je jej stav dočasný alebo trvalý.

Rodina Hornerovcov sa obáva najhoršieho. Podľa výskumov môže neustála strata pamäti nezvratne poškodiť mozog, uviedol Daily Mail.


„Mám na stene kalendár, a keď vidím, že je september, som v šoku," prezradila Riley.

Riley je podľa lekárov úplne zdravá. Všetky testy vyšli negatívne, na mozgu nemá nádor, CT vyšetrenia sú v poriadku, netrpí ani žiadnym krvácaním do mozgu. Jej situáciu nevedia vysvetliť.

Tínedžerka teraz všade chodí s notebookom a zápisníkom, kde si zapisuje všetko, čo cez deň robí. Fotí sa s mobilom, aby vedela, kde bola. Na všetko má nastavený alarm, ktorý ju upozorňuje, že má niečo urobiť.

„Môj mozog si nevytvára žiadne spomienky. Som z toho vydesená," prezradila tínedžerka.

„Potrebujeme pomoc. Niekoho, kto o jej probléme vie viac, ako lekári tu u nás. Kedysi chcela byť lekárkou, no teraz si nebude vedieť nájsť žiadnu prácu," obáva sa jej matka.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?