02. 04. 2020 14:09 | BRATISLAVA/BUX

Slovenský Tom Jones ožil vo výnimočnej knihe. Posledný bohém

O Karolovi Duchoňovi rozprávajú v knihe jeho blízki, priatelia z detstva, dcéra i manželky.

Karol Duchoň - Posledný bohém.
Karol Duchoň - Posledný bohém. Foto: BUX

Slovenský Tom Jones, ako Duchoňa často prezývali, by v apríli oslávil okrúhlych 70 rokov, no zomrel veľmi mladý. Pri príležitosti tohto výročia vyšla nádherná kniha Posledný bohém. Výnimočná ako sám Karol Duchoň. Komplet, v ktorom nájdete knihu, platňu, špeciálnu edíciu známok, rukavice. A to všetko v limitovanom počte len 400 kusov!

O Karolovi rozprávajú v knihe jeho blízki, priatelia z detstva, prvá manželka Elena a ich spoločná dcéra Dada, druhá manželka Alena, kolegovia z brandže - hudobníci, speváci a speváčky Eva Máziková, Meky Žbirka, Marcela Laiferová, Pavol Hammel, Dušan Grúň, Zoro Laurinc a mnoho ďalších.

Luxusná kniha POSLEDNÝ BOHÉM z vydavateľstva Ikar približuje jeho príbeh. Od detstva, cez dospievanie, jeho lásky - k autám i ženám. Sprevádzame ho na koncertných pódiách a sledujeme jeho pád.

Karol Duchoň v knihe Posledný bohém.
Karol Duchoň v knihe Posledný bohém. Foto: BUX
 

Autormi tejto výnimočnej knihy sú štyria ľudia. Text zostavili dve skúsené novinárky Silvia Lispuchová a Alena Horváthová-Čisáriková. Príbeh dopĺňajú originálne, jedinečné a mimoriadne pôsobivé ilustrácie renomovaného výtvarníka Jozefa Danglára Gertliho.

Nechýbajú ani fotografie z rodinného archívu Karola Duchoňa a výborných slovenských autorov. No a celkový dizajn dotvoril skúsený grafický dizajnér Juraj Šramko.

Platňa a 14 lahôdok

Súčasťou kompletu je platňa, na ktorej nájdete 14 Duchoňových pesničiek. Sú melodické, neopakovateľné, nostalgické. Ako možno viete, skladali mu ich tí najznámejší, ako bol Milan Lasica, Tomáš Janovic, Pavol Hammel, Boris Filan, Kamil Peteraj, Ali Brezovský...

KOMPLET OBSAHUJE:

  • exkluzívnu, ručne číslovanú knihu (313 x 310 mm, 216 strán) v kazete,
  • očíslovanú LP platňu s najväčšími hitmi Karola Duchoňa,
  • limitovaná edícia očíslovanej zberateľskej poštovej známky s portrétom Karola Duchoňa,
  • rukavice

Knihu Posledný bohém si možno objednať iba na www.LuxusnaKniznica.sk

Milan Buno, knižný publicista

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?