28. 05. 2020 17:00 | ILLINOIS/tvnoviny.sk, lm

Do nemocnice išla s obličkovým kameňom, domov prišla s bábätkom. Netušila, že je tehotná

Lizzie potvrdila, že počas celého tehotenstva nemala takmer žiadne príznaky, dokonca celý čas užívala antikoncepciu.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Tyler Olson

Dvadsaťtriročná učiteľka baletu si svoje tehotenstvo vôbec neužila. O tom, že sa stane matkou, sa dozvedela len dve hodiny pred pôrodom. Že pod srdcom nosí dieťa, totiž netušila celé mesiace. Do nemocnice sa nakoniec vybrala s podozrením na obličkové kamene, informuje Daily Mail.

Lizzie Quah z mestečka Bloomington v americkom štáte Illinois prepadli v noci neznesiteľné kŕče, a tak sa rozhodla ísť na pohotovosť. Keďže mala podozrenie, že bolesti spôsobujú obličkové kamene, lekári sa rozhodli nasadiť liečbu. Pred podaním liekov však museli zistiť, či nie je tehotná.

A to bol moment, kedy sa Lizzie dozvedela šokujúcu správu. Nielenže bola tehotná, ale dokonca už aj rodila. O dve hodiny neskôr držala v náručí svoje dieťa. No kým tehotenstvo bolo také bezproblémové, že o ňom Lizzie ani netušila, pôrod opisuje ako najtraumatickejší zážitok v živote.

„Nedostala som epidurálku, pretože už bolo príliš neskoro. Mala som neznesiteľné bolesti, nevedela som, či budem mať dievčatko alebo chlapca, či je moje dieťa zdravé alebo choré... Bolo toho veľa, čo som musela stráviť,“ priznala Lizzie. Aby toho nebolo málo, ženu čakalo niekoľko popôrodných komplikácií.

Neskôr v rozhovore pre Buzzfeed Lizzie potvrdila, že počas celého tehotenstva nemala takmer žiadne príznaky. Mierny nárast váhy pripisovala nezdravému stravovaniu a únavu k náročnému pracovnému tempu. Lizzie potvrdila, že počas celého tehotenstva mala aj pravidelnú menštruáciu, lekári sa však domnievajú, že išlo o následok zlého uloženia placenty. Z toho istého dôvodu Lizzie necítila ani pohyby bábätka. Žena dokonca počas celého tehotenstva užívala antikoncepciu.

Lizzina dcérka Winnie June je zdravá a má už jedenásť mesiacov, no žena sa o svoju skúsenosť podelila až teraz. Dúfa, že svojím príbehom pomôže iným ženám a čerstvým mamičkám. „Ženy si zaslúžia rešpekt, porozumenie a podporu počas pôrodu aj po ňom,“ povedala mladá mamička.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?