27. 01. 2021 15:30 | TEXAS/tvnoviny.sk, lm

Chceli ešte jedno dieťa, no lesbickému páru sa narodili pätorčatá

Informácia o tom, že sa páru narodí až päť bábätiek, obe ženy spočiatku vystrašila.

Lesbickému páru sa narodili pätorčatá.
Lesbickému páru sa narodili pätorčatá. Foto: Facebook/Kristin Ann Photo

Túžili po dvoch deťoch, namiesto toho ich majú šesť! Lesbický pár z Texasu plánoval k trojročnej dcérke Sawyer druhého súrodenca, no po umelom oplodnení sa im narodili pätorčatá. V celých Spojených štátoch amerických ide len o druhé pätorčatá v histórii, informuje Daily Mail.

Partnerkám Heather Langley (39) a Priscille Rodriguez (35) sa dievčatká Hadley, Reagan, Zariah, Zylah a Jocelyn narodili ešte minulý rok po umelom oplodnení. Pár je spolu už deväť rokov a umelé oplodnenie sa rozhodli podstúpiť po tom, čo chceli svoju rodinku rozšíriť.

Chceli ešte jedno dieťa. Lesbickému páru sa však narodili pätorčatá
Chceli ešte jedno dieťa. Lesbickému páru sa však narodili pätorčatá Foto: YouTube / DAILY NEWS
 

Dievčatá vynosila Heather, narodili sa však predčasne v dvadsiatom ôsmom týždni tehotenstva akútnou sekciou. Informácia o tom, že sa páru narodí až päť bábätiek, obe ženy spočiatku vystrašila. Obávali sa totiž, že tehotenstvo bude náročné. „Mala som paniku aj z toho, ako sa budeme vedieť postarať o päť bábätiek a ako im vyberieme mená,“ priznala Heather.

Prvotný šok a strach napokon vystriedala obrovská radosť. Heather a Priscilla pôvodne chceli zvoliť spermie od rovnakého darcu, ako v prípade ich prvej dcérky Sawyer, avšak tie už neboli k dispozícii.

„Dúfali sme, že budeme mať aj chlapcov, no asi to tak nemalo byť. V devätnástom týždni sme zistili pohlavie bábätiek. Nemohla som uveriť tomu, že budeme mať ďalších päť dievčat,“ hovorí Heather. „Potom sme však zistili, že ide len o druhé pätorčatá v USA, cítili sme sa požehnaní, že naše bábätká budú také výnimočné,“ dodala.

Meet Hadley, Reagan, Zariah, Zylah, and Jocelyn -- The second set of all-girl quints in the US. To say I was excited...

Uverejnil používateľ Kristin Ann Photo Pondelok 28. decembra 2020

Zdroj: Facebook/Kristin Ann Photo

Predčasný pôrod vyvolali lieky určené na podporu dozrievania mozgu bábätka, ktoré Heather predpísali lekári. Napriek ich snahe zabrániť predčasnému pôrodu však museli pristúpiť k akútnemu cisárskemu rezu. Bábätká prišli na svet v auguste v priebehu troch minút.

Prvé tri mesiace tak museli stráviť v inkubátoroch. Dievčatkám sa však darilo a lekári ich mohli podľa zdravotného stavu postupne púšťať domov. Prvé dievčatko si šťastné matky doviezli domov počas Halloweenu a posledné 2. decembra.

„Bolo to šialené, hektické a únavné, ale nič by sme na tom nemenili. Naša najstaršia dcéra bola úžasná, bábätká dokonca nazýva svojimi deťmi. Je to také roztomilé,“ priznala Heather.

Chceli ešte jedno dieťa. Lesbickému páru sa však narodili pätorčatá
Chceli ešte jedno dieťa. Lesbickému páru sa však narodili pätorčatá Foto: YouTube / DAILY NEWS
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?