13. 01. 2019 12:55 , článok bol aktualizovaný 13. 01. 2019 14:02 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Robert Kaliňák: Vždy som hovoril, že nebudem Ficov nástupca

Kaliňák potvrdil, že kandidátom Smeru na prezidenta bude zrejme eurokomisár Maroš Šefčovič.

Na telo s Michalom Kovačičom a hosťom Robertom Kaliňákom.
Na telo s Michalom Kovačičom a hosťom Robertom Kaliňákom. Foto: TVNOVINY.sk

Som na politickom dôchodku a toto je jeden z mojich rozlúčkových rozhovorov, prihovoril sa divákom prvej tohtoročnej debaty Na telo s Michalom Kovačičom exminister vnútra Robert Kaliňák.

Kaliňák ešte pred koncom roka prekvapil rozhodnutím vzdať sa poslaneckého mandátu a odísť z parlamentu. V debate sa teda vrátil aj k svojmu staršiemu výroku: že s Robertom Ficom do politiky prišiel a s ním aj odíde.

"Stále sa ma pýtali, či budem nástupcom Roberta Fica. Vždy som odpovedal, že nebudem," povedal Kaliňák v relácii. Bývalý minister vnútra zatiaľ zostáva podpredsedom strany Smer. V nedeľu hovoril aj o tom, že záujem Roberta Fica o post ústavného sudcu považuje za zrozumiteľný.

"Robert Fico má všetky predpoklady na ústavného sudcu, nastavil laťku vysoko. Téma ústavného súdu zaujímala Roberta Fica vždy," povedal Kaliňák. "Je to naplnenie klasickej osobnej ambície, ktorá môže prispieť k ochrane ľudí. Robert Fico ochrane ľudí venoval celý život."

Podľa Kaliňáka sa o tejto Ficovej ambícii rozprávali "desiatky rokov", definitívne rozhodnutie mu však Fico povedal na jeseň.

Na otázku, či by Fica mohol na čele Smeru nahradiť premiér Peter Pellegrini, Kaliňák povedal, že áno. "V prípade, ak by Robert Fico bol zvolený a vymenovaný a skončil by na Ústavnom súde, tak podľa pravdepodobnosti, o ktorej hovoríme, určite," vyhlásil exminister vnútra. "Peter Pellegrini je veľmi dobrý premiér, jednoznačne. Vláda pod jeho vedením je veľmi úspešná."

Kaliňák potvrdil, že kandidátom Smeru na prezidenta bude zrejme eurokomisár Maroš Šefčovič, ktorý ponuku od strany vážne zvažuje. "Nebudem predikovať jeho rozhodnutie. My sme ho oslovili ako kandidáta a ja si myslím, že bude veľmi dobrý."

Celý záznam relácie si môžete pozrieť tu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo

Už ste čítali?