24. 11. 2019 13:25 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Prieskum Focus: Chceli by Slováci vládnu koalíciu, v ktorej by bol Kotleba alebo Harabin?

Prieskum sa bližšie pozrel aj na odpovede voličov jednotlivých politických strán.

Marian Kotleba a Štefan Harabin.
Marian Kotleba a Štefan Harabin. Foto: TASR

Agentúra Focus exkluzívne pre Televíziu Markíza zisťovala u ľudí názor na možnú budúcu vládnu koalíciu, ak by sa opierala o podporu Kotlebovej ĽSNS. Takú istú otázku dostali aj v prípade podpory strany Vlasť, ktorej lídrom je Štefan Harabin.

Anketári zisťovali údaje od 15.10. do 22.10. 2019 na vzorke 1021 respondentov.

Celá prvá otázka znela: "Do akej miery je pre Vás osobne prijateľné, aby sa budúca vládna koalícia, ktorá vzíde z nasledujúcich parlamentných volieb, opierala o podporu Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko?"

Takáto koalícia by bola neprijateľná pre 67 percent všetkých oslovených. Opačne odpovedalo 27 percent ľudí. A takmer šesť percent sa nevedelo rozhodnúť.

na_telo_lsns_celapopulacia.jpg
 

Prieskum sa bližšie pozrel aj na odpovede voličov jednotlivých politických strán.

Napríklad, takúto koalíciu považuje za neprijateľnú viac ako 61 percent voličov Smeru. Prijateľné je to pre takmer 34 percent ľudí a neviem odpovedalo päť percent. Voliči PS/SPOLU považujú spomínanú koalíciu za neprijateľnú, a to takmer 80 percent voličov.

Záznam celej relácie časti Na telo, ktorej hosťami boli Richard Sulík a Marina Kotleba nájdete na Markíza Plus TU!

Druhá otázkou bola: "A do akej miery je pre Vás osobne prijateľné, aby sa budúca vládna koalícia, ktorá vzíde z nasledujúcich parlamentných volieb, opierala o podporu strany Štefana Harabina Vlasť?

Výsledky dopadli podobne. Možnú koalíciu by za neprijateľnú považovalo viac ako 70 percent ľudí. Naopak, za prijateľnú, ju vidí viac ako 24 percent oslovených. "Neviem" odpovedalo v tomto prípade viac ako päť percent.

na_telo_harabin_celapopulacia.jpg
 

Prieskum spracoval aj odpovede voličov jednotlivých politických strán. Napríklad, voliči Za ľudí odpovedali jasne. Možnosť spomínanej koalície si nevie predstaviť viac ako 90 percent z nich. V prípade voličov SaS považuje takúto koalíciu za neprijateľnú viac ako 95 percent ľudí.

Všetky výsledky prieskumu si pozrite vo videu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo

Už ste čítali?