01. 12. 2019 12:43 , článok bol aktualizovaný 01. 12. 2019 15:02 | BRATISLAVA/TASR

Robert Fico kryl vlastných ľudí, tvrdí Matovič. Padni komu padni, odkazuje Blanár

Obaja diskutovali v relácii Na telo.

Zľava Igor Matovič a Juraj Blanár.
Zľava Igor Matovič a Juraj Blanár. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Zaskočila ma forma a komunikácia, ktorá tam bola. Vtedajší predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) ale zasiahol vemi razantne.

Aj tak reagoval podpredsedsa Smeru-SD Juraj Blanár v relácii Na telo na video, ktoré zverejnil Denník N a zachytáva niekdajšieho ministra financií Jána Počiatka (Smer-SD). V rozhovore s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom spolu "riešili" dve kauzy, ktoré stáli Slovensko niekoľko desiatok miliónov eur.

"Najprv sme odvolali jedného ministra, potom išiel druhý. A skončilo to tým, že sme odobrali SNS tento rezort," vyhlásil Blanár na margo toho, ako mal Fico politicky riešiť kauzu emisie.

Tiež viackrát zopakoval, že ak sa ukáže, že niečo z tejto nahrávky bolo protizákonné, je dôležité, aby sa konalo. "Padni komu padni."

Podpredseda Smeru-SD pritom v Na telo povedal, že si napamätá rozhodnutie súdu, podľa ktorého ma Počiatek ako šéf rezortu financií podať mimoriadne dovolanie v prípade kauzy Lemikon. "Nepamätám si, že by sa také niečo udialo."

Líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý bol druhým hosťom Na telo, ale tvrdí, že je to veľká hanba Smeru-SD.

 

"Toto je vizitka 12-ročného budovania akože sociálneho štátu Smeru. Robert Fico všade kryl vlastných ľudí. Toto je vizitka, ako ste rozkradli tento štát na úkor obyčajných ľudí," vyhlásil opozičný politik.

Matovič tiež Blanárovi odkázal, že ich minister financií či ich predseda vlády mal v čase týchto káuz podať trestné oznámenie. To sa ale nestalo.

"Ich ale trápilo jediné, že sa s nimi Ján Slota nepodelil o miliardu," skonštatoval líder OĽaNO na margo zverejnenej nahrávky Počiatka s Trnkom.

Matovič si nechá kandidátku na poslednú chvíľu

Obaja diskutéri sa dotkli aj témy kandidátok, s ktorými pôjdu do volieb. Blanár si oproti minulým voľbám polepší, keď bude pätkou na kandidátke Smeru-SD. Podľa neho to ale nie je o tom, čo a ako sa mu podarilo.

"Je to o tom, že naša strana zodpovedne reaguje na všetko to, čo sa deje v spoločnosti. Vytvárame podmienky, aby sme dokázali osloviť čo najviac voličov," vyhlásil.

Kto bude na kandidátke OĽaNO, zostane záhadou až takmer do dnešnej polnoci, kedy musia politické strany tieto kandidátky odovzdať. Igor Matovič odmieta, že by mu išlo o marketing, keďže si túto povinnosť tradične necháva na poslednú chvílu.

"Matovič odovdzáva kandidátku vždy 15 minút pred polnocou, lebo ju šperkujeme do poslednej chvíle," tvrdí.

Isté tak je zatia len to, že samotný šé OĽaNO bude na kandidátke hnutia posledný. Kto bude volebným lídrom zatiaľ prezradiť nechcel.

"Bude to niekto z východu. A keďže oni (Smer-SD, pozn. red.) nemajú odvahu postaviť ženu na prvé miesto, tak to bude obyčajná žena z východu," poznamenal.

Vysoko by mal byť aj politik Jaroslav Naď, ktorého najprv polícia obvinila z možného prezradenia utajovanej skutočnosti, no už po 10-tich dňoch toto obvinenie stiahla.

"Od začiatku sme s ním počítali na prvé miesta kandidátky. Urobili mu nesmiernu službu, keď z neho urobili populárneho človeka na celom Slovensku. Toto mu prinesie aj 100-tisíc volebných krúžkov," nazdáva sa Matovič.

Nevideli ste Na telo, ktorého hosťami boli Matovič a Blanár a preferujete zvukový záznam vo forme podcastu? Vypočuť si ho môžete tu:


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo

Už ste čítali?