20. 01. 2021 09:38 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Marek Krajčí v Na telo plus: Toto testovanie nie je posledné

Vyhlásil to Marek Krajčí v relácii Na telo plus.

Marek Krajčí.
Marek Krajčí. Foto: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

V relácii Na telo plus diskutovali minister zdravotníctva Marek Krajčí a lekári Peter Sabaka a Peter Visolajský o očkovaní či celoplošnom testovaní.

Minister Krajčí povedal, že slová Richarda Sulíka, že aktuálne plošné testovanie je posledné, nie sú úplne presné. Po celoplošnom skríningu a jeho vyhodnotení chce Krajčí postupovať podľa covid automatu. Teda dokumentu, ktorý určuje presné pravidlá opatrení podľa epidemiologickej situácie, v ktorej sa krajina či okresy nachádzajú.

Všetky epizódy relácie Na telo plus si môžete pozrieť TU.

„Kto si ten materiál prečítal, vie, že pokiaľ bude Slovensko v červenej zóne, práve aj za pomoci testovania budeme zrážať reprodukčné číslo a počet infikovaných smerom nadol. Nedá sa to tak presne povedať, ako to povedal pán Sulík. Dá sa povedať, že pravdepodobne nebudeme organizovať také testovanie, aké sa dialo na jeseň, keď sme jednorazovo pretestovali za dva dni celé Slovensko,“ vysvetlil Krajčí.

Testovanie antigénovými testami bude ale pokračovať naďalej a v niektorých fázach covid automatu budete potrebovať negatívny výsledok na určité činnosti.

Čítajte tiež: Divácke otázky Na telo plus: Podľa Krajčího nebudeme môcť lietať bez očkovacieho preukazu

K téme plošného skríningu sa vyjadril aj lekár Visolajský. „Ako volič musím povedať, že by som bol rád, keby sa vláda zaoberala aj inými vecami ako plošné testovanie,“ dodal.

Časť o celoplošnom testovaní si môžete vypočuť vo videu od 22. minúty:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo

Už ste čítali?