26. 09. 2021 15:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Núdzovému stavu sa do konca roka vyhneme, tvrdí premiér

Výzva, aby sa Hlas a Smer spojili, bol Ficov chyták, povedal v Na telo E. Tomáš.

Eduard Heger.
Eduard Heger. Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Michal Kovačič sa v dnešnej relácii Na telo zhováral s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) a v relácii privítal aj poslancov NR SR Juraja Šeligu (Za ľudí) a Erika Tomáša (Hlas-SD).

Eduard Heger v nedeľu priznal, že odchod hnutia Sme rodina by koalíciu výrazne oslabil. Vláda by totiž prišla nielen o ústavnú väčšinu, ale zostalo by jej iba 75 hlasov, čiže presná polovica. V tejto situácii by bolo takmer nemožné presadzovať väčšie reformy.

 

Celú reláciu si môžete pozrieť na VOYO TU!

PRIESKUM: Slováci najviac dôverujú Čaputovej, Kollára preskočil Fico

„Medzi štyrmi očami som však od Borisa Kollára ani raz nepočul, že by chcel z koalície odísť," uviedol premiér Eduard Heger v relácii. Premiér podľa vlastných slov pripúšťa možnosť, že aj napriek otrasom v koalícii a rozpadu strany Za ľudí zostanú Mária Kolíková aj Veronika Remišová ministerkami.

M. Kolíková by tak ďalej viedla rezort spravodlivosti, V. Remišová by zostala šéfkou ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

V reakcii na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu premiér vylúčil, že by vláda do konca roka zaviedla núdzový stav, ako to urobila v predošlých dvoch vlnách pandémie.

Erik Tomáš a Juraj Šeliga v Na telo.
Erik Tomáš a Juraj Šeliga v Na telo. Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič
 

Moderátor privítal aj Juraja Šeligu a Erika Tomáša

V dueli sa v nedeľnom Na telo stretli aj podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga a podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš.

Novovzniknutú odbornú komisiu, ktorá sa má zaoberať vojnou v polícii a bezpečnostných zložkách, označil E. Tomáš za inkvizičnú a zopakoval, že k pretrvávajúcej vlne zatýkaní podľa neho dochádza na politickú objednávku.

J. Šeliga namietol. Keď podľa neho opozícia naznačuje, že všetko riadi expremiér a minister financií Igor Matovič, rozhodne to tak nie.

Premiér odpovedal na divácke otázky: Mám iný štýl vodcovstva, zameraný na výsledky, nie na prejav

„Poznáte predsa Igora Matoviča. Keby naozaj niečo riadil, tak už ste dávno zavretý," povedal Šeliga Tomášovi, na čo sa podpredseda Hlasu-SD sa ohradil.

Šeliga však zároveň zdôraznil. Že ak minister vnútra Roman Mikulec rýchlo nestabilizuje situáciu v policajnej inšpekcii a v policajnom zbore, bude jeho pozícia neudržateľná. Opozícia na čele so Smerom sa Mikulca už dvakrát neúspešne pokúšala odvolať.

Výzvu na spájanie Hlasu a Smeru, s ktorou prišiel predseda Smeru Robert Fico, podľa E . Tomáša nemyslel vážne. „On je starý politický lišiak, presne vedel, že my musíme povedať nie, lebo načo by sme zo Smeru inak odchádzali. Bol to chyták," dodal E. Tomáš. Zároveň však vyzval opozíciu a menovite stranu Smer, aby sa spolu so stranou Hlas „sústredila na povalenie tejto vlády".

Podľa Šeligu musí táto vláda vydržať, hoci aj on má voči niektorým jej členom výhrady.

„Táto koalícia musí vydržať. Vidíme, čo stojí proti nám - vrátil by sa systém, ktorý tu trval 12 rokov," dodal Šeliga, narážajúc na predošlé vlády Smeru.

Divácke hlasovanie

Diváci hlasovali počas duelu Erika Tomáš s Jurajom Šeligom o tom, ktorý z dvojice ich presvedčil viac. Po skončení debaty mal navrch Erik Tomáš, ktorý získal 65 percent hlasov, zvyšných 35 percent ľudí oslovil Juraj Šeliga. Hlasovať môžete aj naďalej:


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo

Už ste čítali?