02. 04. 2020 10:30 | dg

BuranoWski predstavil nový singel: Vyzýva ním na súboj

Sprevádza ho krásny videoklip od Laca Rychtarika.

BuranoWski - Súboj
BuranoWski - Súboj Foto: Rychtarik Laco

Po veľkom úspechu skladby Poslednýkrát, ktorú napísal BuranoWski pre televízny seriál Hniezdo spolu so skupinou Peter Bič Project, prichádza s novým singlom Súboj, ktorý sprevádza aj krásny videoklip od Laca Rychtarika.

Lúč, .com, Žena, Každý deň, Chceme viac. To sú skladby, ku ktorým práve dnes BuranoWski pridáva singel Súboj ako predzvesť debutového albumu Tomáš Buranovského.

„Skladba Súboj sa pôvodne mala volať úplne inak. Vznikla už dobrých pár mesiacov dozadu a od prvých chvíľ svojho pobytu na svete v mojej hlave figurovala pod názvom Kým sme živí. Sú to zároveň aj prvé slová v refréne. Obdobie, v ktorom s ňou prichádzam, ma však prinútilo, rovnako ako aj ľudí vo vydavateľstve, to celé prehodnotiť. Už v čase nahrávania videoklipu sme vnímali komplikovanú situáciu, ktorú tu pre koronavírus máme, a posledné, čo by som si prial, je to, aby to celé vyzeralo ako hlúpy a lacný marketingový ťah. Jednoducho povedané, koncept a hlavne názov piesne až príliš podozrivo zapadal do kontextu udalostí, počas ktorých s ním idem na svetlo sveta. Neverím v náhody a som presvedčený, že posolstvo, ktoré v sebe nesie, dnes potrebujeme počuť všetci. V každom z nás je dobrá i zlá stránka. A vďaka sebapoznávaniu dokážeme regulovať, ktorej z nich dáme v živote prednosť. Ja osobne vnímam, že ak ide do tuhého, všetci vieme zabrať, vzdať sa komfortu, na ktorý si za normálnych okolností nárokujeme a obetovať sa pre vyššie dobro. A pretože dnes každý z nás zvádza zápas s neviditeľným nepriateľom, ale najmä so samým sebou, skladba dostala názov SÚBOJ“, hovorí o skladbe Buranowski.

BuranoWski - Súboj
Foto: Rychtarik Laco
 

Život ukáže Ti správny smer, kým nádej v srdci máš,
 pokiaľ v žilách prúdi krv, tak ver, že ten súboj dáš, súboj dáš.

„Ako som už načrtol, klip sme točili presne na prelome „normálneho“ a karanténneho života. Celý nahrávací deň mal naozaj osobitú atmosféru. Pre bezpečie nás aj ostatných sme logicky do videa nezaradili žiaden komparz, takže som mal pomerne náročnú úlohu. Zhostiť sa herecky celého klipu bez pomoci iných. Za kamerou však stál megatalentovaný Laco Rychtarik a to je človek, ktorému, nielen umelecky, bezvýhradne dôverujem. Takže to v konečnom dôsledku nebolo až také ťažké a neskromne si myslím, že sa nám podaril hlboký, osobný a najmä s posolstvom piesne korešpondujúci videoklip“.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?