17. 09. 2020 10:00 | dg

Sú tu nejakí fanúšikovia J. K. Rowlingovej? V tom prípade vám táto správa nemôže ujsť

Jej mužské ja prichádza s novým príbehom.

J. K. Rowling
J. K. Rowling Foto: Profimedia.sk

Utorok (15. septembra) bol ten deň, kedy sa fanúšikovia Roberta Galbraitha, a teda J. K. Rowlingovej, ktorá píše pod mužským pseudonymom, dočkali už v poradí piateho pokračovania detektívneho románu zo série Cormorana Strika, tentoraz s názvom Troubled Blood (Problémová krv - ide o voľný preklad, ktorý nemusí byť totožný s oficálnym názvom v slovenskom jazyku, pozn. red.).

Slovenským fanúšikom tejto detektívnej série musí nateraz postačiť kniha v anglickom jazyku. Pre tých, ktorí si radšej počkajú na preklad, máme pozitívnu správu. Najnovší počin autorky Harryho Pottera je už u nás v procese.

„Na knihe sa pracuje, predbežný dátum slovenského vydania je koniec januára 2021. Keďže ide o skutočne rozsiahlu knihu, je možné, že sa tento termín posunie,“ potvrdil pre markiza.sk marketingový manažér spoločnosti Albatros Media Slovakia.

Niet sa čomu čudovať, že Troubled Blood je ozajstný prekladateľský oriešok. Zatiaľ čo predošlé knihy mali o "niečo" menej strán (Volanie kukučky - 464, Hodvábnik - 454, V službách zla - 512, Smrtiaca biela - 656), tá najnovšia má takmer 1000 strán (!), konkrétne 944 strán, a tak je pochopiteľné, že preložiť takúto knihu si vyžaduje aj dostatok času.

Hlavná postava, detektív Cormoran Strike, nás tentoraz zavedie do Cornwallu, aby navštívil svoju rodinu. Istá žena ho požiada o pomoc pri nájdení svojej matky Margot Bamborough, ktorá sa stratila v roku 1974 za veľmi záhadných okolností. Jeho pôvabná asistentka, Robin Ellacott, sa rozvádza, a tak sa fanúšikovia tejto dvojice možno konečne dočkajú vzplanutia, ktorému predchádzalo nejedno zaiskrenie...

Robert Galbraith - Troubled Blood
Foto: robert-galbraith.com
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?