28. 09. 2021 10:20 , článok bol aktualizovaný 28. 09. 2021 16:55 | tvnoviny.sk

VIDEO: Z. Plačková na výsluchu všetky obvinenia poprela. Hrozí jej veľmi vysoký trest

Momentálne je v cele predbežného zadržania v Galante.

Zuzana S. Plačková v sprievode policajného príslušníka
Zuzana S. Plačková v sprievode policajného príslušníka Foto: TV Markíza

NAKA v pondelok (27. 9.) od skorých ranných hodín zasahovala na viacerých miestach na Slovensku. Elitní policajti pri razii zadržali aj influencerku a podnikateľku Zuzanu Strausz Plačkovú. Podľa neoficiálnych zdrojov ju obvinia z drogovej trestnej činnosti a z členstva v zločineckej skupine.

„Dúfam, že sa to čoskoro všetko vysvetlí. Chcem len odkázať ľuďom, dávajte si pozor, s kým sa stretávate, lebo môžete byť potom hodený do jedného vreca s určitými ľuďmi. Ani o tom nemusíte vedieť,“ uviedla Plačková v sprievode policajného príslušníka. Viac vo videu nižšie.

 

Plačková je už po výsluchu, ktorý trval len 50 minút. Podľa našich informácií popiera všetky obvinenia. Momentálne je v cele predbežného zadržania v Galante.

Všetkým obvineným hrozí trest od 15 do 20 rokov 

Stanovisko k prípadu zverejnila aj NAKA: „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestných činov Založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a Nedovolaná výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Počas domových prehliadok policajti zaistili viac ako deväť kilogramov omamných a psychotropných látok - metamfetamín, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy. Zaistili tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000 eur v hotovosti. Naďalej pokračujú procesné úkony, v tejto chvíli preto nie je možné poskytnúť viac informácií,“ píše sa vo vyhlásení.

GP SR k prípadu uviedla, že spomínaná skupina vyrábala a predávala drogy na územi Bratislavského a Trnavského kraja najmenej od roku 2012.

Všetkým obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest od 15 do 20 rokov za mrežami.

POZRITE SI AJ: ČO SA STALO S KONTOM ZUZANY PLAČKOVEJ NA SOCIÁLNEJ SIETI? ČAKALI BY STE PRAVÝ OPAK

 

Zuzana Plačkovú s manželom Reném zastupuje advokát Martin Pohovej, ktorý v kauze zmenky zastupoval Mariána Kočnera. Zastihli sme ho na ceste za klientmi do Trenčína, ako uviedol, uznesenie o obvinení zatiaľ nečítal, keď si ho naštuduje, potom sa k nemu vyjadrí. Oboch čakajú výsluchy.

POZRITE SI AJ: PLAČKOVÚ ZADRŽALI PRI DROGOVEJ RAZII: KRIČALA, NECH JU ZAČNÚ SLEDOVAŤ


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?