08. 09. 2016 11:07 | NEW YORK/TASR

Legendárne šaty Marilyn Monroe idú do dražby. Cena vyráža dych

Šaty odvtedy už nemal nikto nikdy oblečené a zachovali sa v excelentnom stave.

Marylin.jpg
Marylin.jpg

Večerné šaty, ktoré mala na sebe americká herečka Marilyn Monroe počas svojho predvedenia popevku "Happy Birthday to You" venovaného vtedajšiemu prezidentovi USA Johnovi F. Kennedymu k jeho 45. narodeninám v roku 1962, pôjdu v novembri do dražby. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Marylin1.jpg
Marylin1.jpg Foto: TASR/AP
 

Aukčný dom Julien's Auctions predpokladá, že tesná róba telovej farby ušitá na mieru sa predá za dva až tri milióny dolárov. Dražba sa bude konať 17. novembra v Los Angeles. Zvodná herečka sa v daných šatách od módneho návrhára Jeana Louisa predstavila na narodeninovom bankete v newyorskej Madison Square Garden 19. mája 1962.

Monroe zomrela o menej než tri mesiace neskôr na predávkovanie sa barbiturátmi vo veku 36 rokov. Kennedyho zavraždili v Dallase nasledujúci rok v novembri ako 46-ročného. Obe úmrtia dodnes sprevádzajú konšpiračné teórie.

Marylin2.jpg
Marylin2.jpg Foto: TASR/AP
 

Šaty boli také tesné, že museli byť zašité priamo na tele herečky tesne pred vystúpením. Šaty odvtedy už nemal nikto nikdy oblečené a zachovali sa v excelentnom stave. Podľa riaditeľa aukčného domu Darrena Juliena majú ponúkané šaty po Marilyn Monroe okrem hollywoodskeho významu aj historicko-politickú hodnotu.

Róba bude ešte pred dražbou vystavená v kultúrnom stredisku Mana Contemporary v Jersey City ako súčasť expozície zameranej na Monroe ako umelkyňu, a to od 25. septembra do 22. októbra.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?