22. 02. 2018 11:15 | BRATISLAVA/markiza.sk

Trvalá na hlave, farebné outfity a nezabudnuteľná muzika: Takéto boli osemdesiate roky

Na ktorý hit spomínate dodnes?

Vašo Patejdl
Vašo Patejdl Foto: TV Markíza

Bez ohľadu na to, či ste v období osemdesiatych rokov zažívali svoju mladosť, alebo ste oveľa mladší ročník, hudba z tohto obdobia zachytila úplne každého. Nezameniteľná elektronická hudba s výraznými „synťákmi“ sa totiž teší obľube aj po takmer štyridsiatich rokoch.

V Chart Show sme sa tomuto výraznému hudobnému obdobiu venovali včera večer. Na deviatom mieste rebríčka sa umiestnila slovenská skupina Zenit so svojou skladbou Milujem. A hoci práve táto pesnička patrí k ich najznámejším, na ich jediný album sa paradoxne nedostala.

 

Pesnička Touch Me od britskej speváčky Samanthy Fox sa dostala na prvé miesto predajných hitparád v sedemnástich krajinách. Skladba vznikla v roku 1986, teda presne v ten istý rok, kedy sa narodili dvojičky Twiins, ktoré ju v Chart Show zaspievali.

 

Pesničku Ak nie si moja zložil Vašo Patejdl na už hotový text Borisa Filana. Tá sa neskôr objavila aj na sountracku k filmu Fontána pre Zuzanu. Pesničku ste v Chart Show mohli vidieť na prvom mieste rebríčka tých najlepších hitov 80.tych rokov.

 

Chart Show sledujte aj budúcu stredu o 20.30 na Markíze!

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?