15. 05. 2019 11:04 | PRAHA/ tn.cz

Česko dalo zbohom velikánovi Václavovi Postráneckému

Oficiálny obrad sa začal o 11.00 hodine.

Václav Postránecký
Václav Postránecký Foto: Profimedia.sk

Celé Česko a určite symbolicky aj Slovensko sa rozlúčilo s obľúbeným televíznym, filmovým a divadelným hercom Václavom Postráneckým. Obrad sa koná v Národnom divadle. Vzdať hold mu môže prísť každý.

Podľa informácií portálu tn.cz sa pred budovou divadla tvorili veľké rady. Verejnosť vpustili dnu o pol jedenástej. Fanúšikovia sa môžu pokloniť pred rakvou a zanechať mu kvetiny. Kraj javiska sa tak plní kyticami a smútočnými vencami.

profimedia-0433332393.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Oficiálny obrad sa začal o 11.00 hodine. Potvrdil to aj hovorca divadla Tomáš Staněk, trval približne hodinu.

Postranecký zomrel začiatkom minulého týždňa v rodinnom kruhu. Mal 75 rokov. Diváci si ho môžu pamätať z legendárnej komédie S tebou ma baví svet.

S kolegom sa prišli rozlúčiť mnohé známe tváre ako Naďa Konvalinková, Hana Maciuchová, Jiřina Bohdalová, Josef Somr, František Němec, Ondřej Brzobohatý, Simona Postlerová či Dávid Matásek.

"Mal si vzácny humor, pre ktorý ťa diváci milovali," odkázala Postráneckému v smútočnej reči herečka Taťjana Medvecká. Prejav mali aj hercovi kolegovia z Národného divadla. Medzi jednotlivými výstupmi na plátne premietali jeho fotografie a ukážky z filmov, v ktorých hral.

Dojemne sa s hercom rozlúčil spevák Ondřej Brzobohatý. Zaspieval mu pieseň It Might Be You z filmu Tootsie.

Posledná rozlúčka sa skončila vynesením rakvy z Národného divadla. Tento akt sprevádzala hudba potlesk od fanúšikov, ktorí stáli pred budovou divadla.

Pozrite si reportáž TV Nova.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?