27. 06. 2019 15:04 | LONDÝN/Šoubiz

Čo by robil, keby jeho deti boli homosexuáli? Princ William odpoveďou prekvapil

Následník trónu priznal isté obavy.

Čo by robil, keby jeho deti boli homosexuáli? Princ William odpoveďou prekvapil
Čo by robil, keby jeho deti boli homosexuáli? Princ William odpoveďou prekvapil Foto: TASR/Jonathan Brady/Pool Photo via AP

Modernizácia britskej monarchie naberá nové rozmery. Princ William prišiel včera podporiť LGBT komunitu do Albert Kennedy Trust v Londýne. Svojou prítomnosťou podporil ľudí, ktorých sa rodičia zriekli pre inú orientáciu.

Pri tej príležitosti dostal vojvoda z Cambridge od jedného z prítomných otázku, ako by reagoval, ak by mu niektorý z jeho potomkov oznámil, že je homosexuál.

Následník trónu všetkých svojou reakciou zaskočil. Priznal, že s manželkou Kate sa o tejto téme nedávno rozprávali. "Myslím, že nad tým skutočne nepremýšľate, kým sa nestanete rodičom a myslím, že by to pre mňa bolo úplne v poriadku," povedal s tým, že by jeho deti podporoval s celým srdcom.

Britain(3).jpg
Britain(3).jpg Foto: TASR/Jonathan Brady/Pool Photo via AP
 

Zároveň však priznal isté obavy. "Nie preto, že by mali inú orientáciu. Obávam sa toho, ako by na to reagovali iní a ako by ich vnímali a tiež toho tlaku, ktorý by bol na nich vyvíjaný," priznal otvorene s tým, že ako nasledovníci na trón by boli pod väčším drobnohľadom médií a spoločnosti.

William je vôbec prvým členom kráľovskej rodiny, ktorý otvorene a verejne diskutoval na tému sexuálnej orientácie. Za jeho slová si vyslúžil uznanie. "Je úžasné, že budúci kráľ využíva svoj vplyv a verejne podporuje LGBT komunitu," napísal jeden z komentujúcich.

"Skvelé, že princ William je človek, ktorý môže pomôcť zastaviť šikanovanie detí, ktoré sú LGBT alebo inak odlišné, nielen na školách, ale aj v celej spoločnosti," znel ďalší z množstva pozitívnych komentárov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?