07. 10. 2019 11:04 | PRAHA/zv

Prvé detaily pohrebu Karla Gotta: Maestrovi vzdá hold spevom aj Lucie Bílá

Umelci odprevadia maestra jeho obľúbenými skladbami.

Divadlo Hybernia vzdalo poctu Karlu Gottovi.
Divadlo Hybernia vzdalo poctu Karlu Gottovi. Foto: Profimedia.sk

Tisícky fanúšikov vzdajú hold svojmu idolu už tento piatok v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove. Posledná verejná rozlúčka s Karlom Gottom sa bude konať od 8.00 h do 22.00 h. a mesto sa už teraz chystá na nápor obrovského davu ľudí, ktorí chcú dať maestrovi posledné zbohom. Posilnená bude doprava, ale aj bezpečnosť.

Samotný pohreb so štátnymi znakmi sa bude konať v sobotu, kedy bude taktiež vyhlásený štátny smútok. Od 11.00 h bude kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, slúžiť v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtecha na Pražskom hrade zádušnú omšu, ktorej sa zúčastnia už len pozvaní hostia.

Umelci odprevadia maestra jeho obľúbenými skladbami

Podľa Blesk.cz sa katedrálou rozoznejú smutné melódie pesničiek Ave Maria a Panis Angelicus v podaní Lucie Bílej, Evy Urbanovej a Štefana Margitu. Obe pesničky patrili medzi Karlove najobľúbenejšie a umelcov o ich zaspievanie mala požiadať Ivana Gottová.

Premiér Andrej Babiš sa minulý týždeň vyjadril, že pohreb so štátnymi poctami bude logisticky náročný, pretože záujem verejnosti je obrovský a na jeho realizáciu majú málo času. Už teraz sú štátne vlajky na Pražskom hrade a na zámku v Lánoch spustené na pol žrde, oznámil v piatok Zemanov hovorca Jiří Ovčáček.

Praha sa zrejme bude taktiež zaoberať pomenovaním verejného priestranstva po zosnulom spevákovi možno už 23. októbra, keď zasadne príslušná komisia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?