12. 01. 2020 09:44 | BRATISLAVA/markiza.sk

Aj Ples v opere búra bariéry. Prvýkrát na červenom koberci partneri rovnakého pohlavia

Úspešný slovenský režisér nemal dôvod vziať na ples niekoho iného.

Historická budova SND
Historická budova SND Foto: Ples v opere

Historická budova Slovenského národného divadla sa každoročne na jednu noc v roku premení na tanečný parket pre 300 párov vzácnych hostí dobročinného Plesu v opere. Pod jednou strechou sa v jeden večer v roku stretnú významné osobnosti z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu.

Každý rok sa medzi hosťami objavia aj debutanti, ktorí na dobročinnom Plese v opere zažívajú svoju premiéru. Výnimkou nebol ani jubilejný ročník tohto výnimočného dobročinného podujatia.

Pozvanie prijal aj úspešný slovenský režisér a herec Peter Bebjak, ktorý na ples prišiel s partnerom, umelcom Andrejom Dúbravským. Je to prvýkrát v histórii tohto prestížneho podujatia, kedy sa na červenom koberci objavili partneri rovnakého pohlavia. Bebjak svoju orientáciu nijako neskrýva, preto to naozaj nikoho neprekvapilo. Práve naopak.

Peter-Bebjak spartnerom Andrejom Dúbravským
Peter-Bebjak spartnerom Andrejom Dúbravským Foto: Ples v opere
 

IMG_7515.PNG
Foto: Instagram/andrej_dubravsky
 

Charitatívny rozmer Plesu v opere

Tak ako uplynulé dva roky, aj tento ročník Plesu v opere poukazuje na akútnosť situácie v oblasti inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. Vďaka výťažku, ktorý za uplynulé dva roky prekonal výšku pol milióna eur, mohol vzniknúť jedinečný program na podporu inkluzívneho vzdelávania „Kto chýba?".

Ten pomáha mnohým slovenským školám, učiteľom, ale aj rodičom pri začleňovaní detí so zdravotným znevýhodnením do bežného vyučovacieho procesu. Celý výťažok z jubilejného Plesu v opere poputuje na rozšírenie tohto programu aj do materských škôl.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?