21. 02. 2020 21:05 | LONDÝN/dg

Hviezda Harryho Pottera otvorene prehovorila: Rakovina tretieho štádia!

Herecká hviezda podstúpila operáciu a následne aj chemoterapiu.

Záber z filmu Harry Potter a Dary smrti II
Záber z filmu Harry Potter a Dary smrti II Foto: Profimedia.sk

Julie Walters diagnostikovali tretí stupeň rakoviny hrubého čreva. Šesťdesiatdeväťročná anglická herečka v rozhovore s Victoriou Derbyshire pre stanicu BBC povedala, že si na začiatku myslela, že lekári "museli urobiť chybu". Rakovinu jej zistili pred 18 mesiacmi.

Hviezda čarodejníckej ságy Harry Potter, v ktorej si zahrala Molly Weasleyovú, čarodejnicu a matku najlepšieho kamaráta Harryho Pottera, už podstúpila chemoterapiu.

Julie Walters ako Molly Weasley vo filme Harry Potter a Dary smrti II
Foto: Profimedia.sk
 

Herečka v rozhovore tiež povedala, že jej ďalší film, The Secret Garden, by mohol byť jej posledným.

Tretie štádium rakoviny hrubého čreva znamená, že rakovina sa rozšírila do lymfatických uzlín, ale nie do vzdialenejších orgánov v tele.

V rozhovore ďalej prezradila, že prvýkrát navštívila lekára ešte o rok skôr s tráviacimi ťažkosťami a "drobnými nepríjemnosťami", následne ho navštívila opäť, keď sa prejavili symptómy ako bolesti brucha, pálenie záhy a vracanie.

Následne ju poslali na gastroenterológiu, kde jej urobili CT vyšetrenie. Julie bola práve na nakrúcaní filmu The Secret Garden, keď jej zavolali, aby prišla k lekárovi. Špecialista jej oznámil, že v jej čreve našli abnormalitu a obávajú sa, že ide o rakovinu.

„Stále som si hovorila: ‚Je to smiešne, musel sa pomýliť.‘ Nemohla som tomu uveriť,“ povedala Julie.

Ešte stále v šoku si spomenula na moment, keď to oznámila svojmu manželovi. „Nikdy nezabudnem na tú tvár. Oči mu zaliali slzy,“ povedala.

Herečka vždy dúfala, že sa uzdraví, ale, ako povedala, boli chvíle, čakajúc na operáciu, keď si pomyslela, že sa nemusí prebudiť z anestézie. Z hrubého čreva jej museli odstrániť 30-centimetrovú časť.

Herecká hviezda, ktorá si zahrala aj vo filmoch Mamma Mia, Billy Elliot a Educating Rita, sa dokonca nezúčastnila na slávnostnej premiére filmu Mamma Mia 2, pretože si zdravotné problémy chcela nechať pre seba a nehovoriť o nich verejne.

Ostáva veriť, že sa jej rakovina nevráti a z najhoršieho je vonku.

Julie Walters
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?