21. 05. 2020 11:50 | KOŠICE/markiza.sk

Nový videoklip skupiny RiverStone je vonku: Zahral si v ňom aj markizácky redaktor

Takto ho na obrazovkách určite neuvidíte.

RiverStone
RiverStone

Košická skupina RiverStone koncom apríla vyzvala fanúšikov k spolupráci na videoklipe k ich aktuálnemu singlu Málo.

„Ako málo sa zdá pohnúť sa z miesta, ako ťažko sa kráča, keď nemáš ísť kam…,” to sú slová refrénu skladby, ktoré inšpirovali kapelu k výzve #riverstonevyzva, ktorá kolovala od apríla sociálnymi sieťami. V nej sa kapela obrátila na svojich fanúšikov, aby im pomohli s tvorbou videoklipu a poslali krátke zábery, ako trávia dni doma alebo v práci počas karanténneho obdobia a popri tom si pieseň Málo spievajú.

„Je úžasné, aké veci dnes dokážu ľudia spolu vytvoriť bez toho, aby sa stretli alebo vôbec vyšli z domu. Dokonca aj videoklip,” hovorí spevák kapely Michal Šandor. „Veľmi nás potešilo, ako na našu výzvu fanúšikovia zareagovali a že sa pridali aj známe tváre, vďaka čomu sa nám podarilo náš zámer uskutočniť,” dodáva.

„Zaujímavé je sledovať, ako každý z nás trávi ten istý deň inak a ako môže byť aj význam skladby pre každého rozdielny. A všetkých pritom môže spojiť jedna pieseň. Aj v tom je čaro toho, čo hudba dokáže," dodávajú bubeník Majo Maksin a basgitarista Peter Hajdu. „Viacerí fanúšikovia nás milo prekvapili svojím talentom, kreativitou a dokonca aj mini-príbehmi, ktoré dokázali natočiť. Snažili sme sa preto veľmi citlivo každému v klipe nájsť miesto tak, aby sa ich myšlienka nestratila a aby sa jednotlivé zábery dopĺňali. Výsledok teda nie je o nás - je najmä o ľuďoch, ktorým sa táto skladba páči a svojim prispením vytvorili jej vizuálnu podobu, čím nám ju pomohli pozdvihnúť na úplne novú úroveň. Ďakujeme!”

Výsledný videoklip je tak mozaikou záberov od fanúšikov a členov kapely RiverStone. Kúsok svojho dňa i hudobného talentu v ňom ukázali medzi inými aj Robo Roth a tiež regionálny redaktor Televíznych novín Vlado Bučko, ktorého na obrazovkách v takejto pozícii rozhodne neuvidíte. Tak schválne, spoznáte ho vo videu?


zdroj: Instagram/riverstone_official

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz

Už ste čítali?