26. 04. 2018 11:40 | LONDÝN/markiza.sk, dg

Princ Harry si vybral svojho svedka na svadbu

Do ostro sledovanej svadby ostáva necelý mesiac.

Princ Harry
Princ Harry Foto: TASR

Do ostro sledovanej svadby princa Harryho a jeho snúbenice Meghan Markle ostáva už len necelý mesiac. Dvojica sa zosobáši 19. mája v Kaplnke sv. Juraja na hrade Windsor.

Svedkom v poradí šiesteho následníka britského trónu nebude nikto iný než jeho brat, vojvoda z Cambridge, princ William. Správu oznámil Kensingtonský palác dnes na sociálnej sieti Twitter.

"Vojvoda z Cambridge je poctený, že ho princ Harry požiadal, aby bol jeho svedkom a veľmi sa teší, že svojho brata podporí v Kaplnke sv. Juraja na hrade Windsor 19. mája," píše sa v oficiálnom vyhlásení.

Princ Harry bol vojvodovi z Cambridge svedkom na jeho svadbe s Kate Middleton v roku 2011.

 
 

Kráľovská svadba – Harry a Meghan

Svadba v britskej kráľovskej rodine rezonuje celým svetom. Televízia Markíza pripravila na 19. mája mimoriadnu reláciu, v ktorej bude monitorovať nielen priebeh sobáša princa Harryho s Meghan Markle, ale aj príchod svadobných hostí do kaplnky svätého Juraja na hrade Windsor a rovnako tak aj jazdu novomanželov v koči so slávnostným sprievodom.

Špeciálnu reláciu ku kráľovskej svadbe odvysiela TV Markíza 19. mája so začiatkom o 12.00 hod.

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová PuškárováRoman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?