20. 05. 2018 19:10 | LONDÝN/TV Markíza

Pozrite sa na to, čo verejnosť zaujalo na kráľovskej svadbe najviac

Čo sa dialo po ostro sledovanom obrade?

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle Foto: Gareth Fuller/pool photo via AP

Šaty nevesty, biskupova emotívna reč či uvoľnená atmosféra. Ľudia aj dnes riešia kráľovskú svadbu a všetko okolo nej.

Na večernú svadobnú recepciu, ktorú hostil princ Charles, sa novomanželia odviezli štýlovo - v strieborno-modrom športiaku značky Jaguar. Nevesta mala na sebe šaty od Stelly McCartneyovej.

Pozornejšiemu oku neunikol klenot na Meghaninej pravej ruke. Prsteň bol pravdepodobne darčekom od jej manžela, pôvodne totiž patril Harryho mame Diane.

Vo Frogmore House čakalo na Harryho a Meghan 200 prominentných hostí. Bola to len tretina svadobčanov, ktorých pozvali na obrad, čo sa mnohým z nich nepáčilo.

Ráno zaplavili titulky novín fotky zo svadby, ktorú naživo sledovali tri miliardy ľudí na celom svete. Dopodrobna sa rozoberajú svadobné šaty s 5-metrovou vlečkou, ktoré zaujali svojou jednoduchosťou. Návrhárka z módneho domu Givenchy chcela, aby zažiarila prirodzená krása nevesty. Závoj z hodvábneho tylu bol zdobený ručne vyšívanými kvetmi, každý z nich reprezentoval inú z 53-ch krajín Commonwealthu.

Veľa sa hovorilo aj o prázdnom sedadle v Kaplnke Sv. Juraja, ktoré bolo vedľa princa Williama. Niektoré médiá začali špekulovať o tom, že malo symbolicky patriť zosnulej ženíchovej matke - princeznej Diane. Iné tvrdia, že za tým bol prozaickejší dôvod - a to, aby kráľovsná Alžbeta mala z druhého radu dobrý výhľad.

Značnú pozornosť sveta na seba strhla nielen gospelová kapela, no najmä afroamerický biskup Michael Curry. Živým prejavom a veľkými gestami preniesol atmosféru harlemských kostolov do konzervatívnej britskej spoločnosti.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?