02. 06. 2019 07:31 , článok bol aktualizovaný 02. 06. 2019 08:59 | NEW YORK/TASR

VIDEO: Ruiz prekvapujúco zdolal Joshuu a je šampión v superťažkej váhe

Joshua neuspel po prvý raz, predtým zaznamenal v profiringu 22 víťazstiev.

Ruiz vs, Joshua
Ruiz vs, Joshua Foto: AP Photo/Frank Franklin II

Britský boxer Anthony Joshua utrpel v premiérovom súboji mimo rodnej krajiny prvú prehru v profesionálnej kariére. V noci na nedeľu v newyorskej Madison Square Garden prekvapujúco nestačil na Američana Andyho Ruiza, ktorý zvíťazil technickým KO v siedmom kole (z 12 vypísaných) a získal tituly majstra sveta v superťažkej váhe organizácií WBA (Super), IBF, WBO a IBO.

Ako prvý sa na zemi ocitol Ruiz v treťom kole, okamžite sa však pozviechal a Joshuovi vrátil požičané, hneď dvakrát a zaskočeného Brita zachránil gong. Nasledovali relatívne pokojnejšie kolá, až do siedmeho. Tam inkasoval Joshua sériu tvrdých úderov, opäť ho dvakrát počítali.

Rozhodca Michael Griffin napokon ukončil zápas.

Dvadsaťdeväťročný Ruiz má v profiringu na konte 34 zápasov s bilanciou 33 víťazstiev (22.

pred časovým limitom) a jedna prehra. "Ničiteľ" bol pritom iba záskok za Jarrella Millera, ktorý trikrát neprešiel cez antidopingovú kontrolu a nedostal licenciu od štátnej športovej komisie. "Nemôžem tomu uveriť. Práve sa mi splnili všetky sny. Teraz chcem oslavovať," povedal pre televíziu DAZN kalifornský rodák, ktorý sa hlási k mexickým koreňom.

Joshua bol v pozícii jasného favorita. Bookmakeri vypísali kurzy na jeho súpera desať ku jednej. "Sklamal som svojich fanúšikov. Na toto neexistuje výhovorka, je to kompletne moja chyba. Nechal som sa prekvapiť úderom, gratulujem súperovi," uviedol po zápase Joshua, ktorý potvrdil, že na 100-percent bude odveta. "Ak sa ma pýtate na súbo s Deontayom Wilderom alebo Tyson Furym, som za, ale najbližšie je na programe Andy Ruiz," citovala 29-ročného Joshuu BBC.

Tu si môžete pozrieť zostrih zápasu


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?