04. 06. 2019 11:15 | LONDÝN/kc

Joshua skrýval pred duelom s Ruizom tajomstvo. Jeho výkon mal ovplyvniť incident z tréningu

Výsledok ostro sledovaného zápasu prekvapil aj Rudolfa Kraja, českú boxerskú legendu.

Rozhodca počíta Anthonyho Joshuu po tvrdom údere od Andyho Ruiza.
Rozhodca počíta Anthonyho Joshuu po tvrdom údere od Andyho Ruiza. Foto: TASR/Frank Franklin II

Sobotňajšia prehra Anthonyho Joshuu, ktorý sa už niekoľko rokov zdal byť hlavným pilierom svetovej ťažkej váhy, zaskočila fanúšikov, ale aj velikánov boxu.

Výsledok ostro sledovaného zápasu prekvapil aj Rudolfa Kraja, českú boxerskú legendu, ktorá získala striebro na OH v Sydney 2000.

„Nechápem to. Od tretieho kola bol úplne hotový. Vedel som, že Ruiza nemožno podceňovať. Videl som ho v pár zápasoch a bolo vidieť, aj napriek tomu ako vyzerá, že je veľmi nebezpečný a obratný boxer s tvrdým úderom. Ale musím sa priznať, že som to nečakal," uviedol Kraj v rozhovore pre český portál Blesk.

Ruiz vs Joshua.
Ruiz vs Joshua. Foto: AP Photo/Frank Franklin II
 

Joshua podľa bývalého českého boxera predviedol tragický výkon. "Od začiatku bol neuveriteľne ťažkopádny a od tretieho kola ledva dýchal. Pripadalo mi to, že je úplne bez zápalu a zdochnutý. Vôbec neboxoval, ako by boxovať mal, takticky totálne vybuchol. Joshua nepatrí medzi najodolnejších boxerov, no tie rany, ktoré schytal, neboli až také deštruktívne. Jednoducho bol už od začiatku vybavený. V očiach mal výraz vyplašeného dieťaťa," dodal Kraj.

Joshua po zápase nepriamo priznal, že Ruiza podcenil, no to zrejme nebol hlavný dôvod, prečo predviedol výkon nehodný svetového šampióna.

Britské médiá zistili, že jeho príprava na titulový zápas vôbec nebola ideálna. Tím bývaleho majstra sveta síce mlčí, no objavili sa informácie, že Joshua utrpel počas krátko sparringu ťažké K.O., ktoré malo ovplyvniť jeho stav.

Profesionálny boxer Joey Dawejko.
Profesionálny boxer Joey Dawejko. Foto: Profimedia.sk
 

Tvrdý úder mal inkasovať od sparringpartnera Joeyho Daweyka (28 rokov, 19 výhier a 7 prehier). Malo sa to stať počas tréningového kempu v Miami. Špekulácie živil aj fakt, že Joshua mal počas jedného z predzápasových rozhovorov na tvári pozostatok tržnej rany. Samotný boxer to však zľahčoval a záhadne tvrdil, že ide o niečo, čo sa mu stalo počas fyzioterapie.

Joshua tvrdí, že počas sparringu ešte nikdy neutrpel K.O., vraj sa mu také veci nestávajú.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?