01. 09. 2019 10:31 , článok bol aktualizovaný 01. 09. 2019 16:43 | SPA/TASR, ml

Tragédia na pretekoch F2: Zomrel jazdec, ktorému predpovedali budúcosť v F1

Francúzsky talent sa snažil vyhnúť súperovi, ďalší doňho vrazil.

Tragická nehoda na pretekoch F2.
Tragická nehoda na pretekoch F2. Foto: witter/@ThomasRutger

Motoristický šport prišiel na belgickom okruhu v SPA o veľký talent. Francúzsky pilot F2 Anthoine Hubert zomrel po zrážke troch formúl.

K nešťastiu prišlo krátko po štarte druhého kola. Hubert sa pokúšal vyhnúť formule Giuliana Alesiho, ktorý dostal hodiny. Pri tomto manévri však do Huberta vrazil v plnej rýchlosti (okolo 270 km/h) Američan Juan Manuel Corrado.

Pre zraneného Huberta priletel záchranársky vrtuľník. Pretekár zraneniam podľahol v nemocnici.

Druhý účastník sobotnej tragickej havárie na pretekoch F2 na belgickom okruhu Spa-Francorchamps, Juan Manuel Correa je naďalej v stabilizovanom stave. Američan utrpel zlomeniny oboch dolných končatín a menšie zranenie chrbtice.

zdroj: Twitter/@ThomasRutger

Pre Huberta to bola vôbec prvá sezóna na šampionáte F2 a priebežne bol na ôsmom mieste. Podarilo sa mu zvíťaziť na pretekoch v Monaku aj v Le Castellet. Predpovedali mu budúcnosť v F1.

Dvadsaťdvaročnému jazdcovi vzdali úctu aj kolegovia z F1. "Je to veľmi smutné, ani nemám slov. Odpočívaj v pokoji šampión," napísal na twitteri Fernando Alonso. Úradujúci majster sveta Lewis Hamilton dodal: "Zničujúca správa. Pokoj tvojej duši, moje modlitby patria rodine. Ak si čo iba jeden fanúšik myslí, že tento šport je bezpečný, veľmi sa mýli. Každý jazdec riskuje život a ľudia by si to mali uvedomiť. Anthoine je hrdina, ktorý riskoval, aby si splnil sny."

Preteky, ktoré sa v Spa konali deň pred Veľkou cenou F1, pozastavili a zrušili ihneď, ako vyšla najavo závažnosť nehody.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?