04. 09. 2019 16:14 | MADRID/TASR

Najhoršie sa potvrdilo. Telo bývalej španielskej lyžiarky Ochoovej našli na vrchu La Peňota

Príčina smrti zatiaľ nie je známa.

Policajti a záchranári čakajú pri lesnej oblasti v Cercedille neďaleko Madridu 3. septembra 2019.
Policajti a záchranári čakajú pri lesnej oblasti v Cercedille neďaleko Madridu 3. septembra 2019. Foto: TASR/AP/Paul White

Telo nezvestnej Blancy Fernandezovej Ochoaovej objavili v stredu v pohorí v blízkosti Madridu. Telo sa našlo na vrchu La Peňota (1945 m) v pohorí Sierra de Guadarrama, citovala agentúra DPA z vyhlásenia miestnej polície. Príčina smrti niekdajšej alpskej lyžiarky nie je v tejto chvíli známa.

Prvá španielska medailistka zo zimných olympijských hier bola nezvestná od 23. augusta. Vtedy ju naposledy videli, keď nakupovala v supermarkete. Rodine mala predtým povedať, že pôjde na päťdňovú túru. Ochoaová vyrazila bez svojho mobilného telefónu, od zmiznutia nepoužila ani platobnú kartu. Keď sa po dlhšom čase nehlásila, rodina zalarmovala políciu. V nedeľu sa našlo jej auto na parkovisku v blízkosti Cercedille v Sierra de Guadarrama, kde sa nachádza mnoho trekingových ciest. Podľa rodiny Ochoaová obľúbený turistický región dobre poznala.

Do pátrania po Ochoaovej sa zapojili stovky záchranárov, medzi nimi policajtov so stopovacími psami, príslušníkov civilnej gardy a dobrovoľníkov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?