15. 01. 2020 13:11 , článok bol aktualizovaný 15. 01. 2020 14:00 | NEAPOL/TASR

Prestupová bomba je tu: Lobotkov transfer do Neapola je tretím najdrahším spomedzi Slovákov

Na potvrdenie transferu sa čakalo už minulý týždeň.

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka Foto: TASR

Slovenský futbalista Stanislav Lobotka je definitívne hráč SSC Neapol. Podľa talianskeho žurnalistu zo Sky Italia Sport Gianlucu Di Marzia podpísal zmluvu na štyri a pol roka s gážou 1,8 milióna eur ročne.

Celta Vigo za neho zinkasovala 20 miliónov eur, ďalšie štyri milióny môžu dostať vo forme bonusov. Neapol zatiaľ neposkytol oficiálne vyhlásenie.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar sa v stredu ráno z hotela presunul do športového centra SSC v Castel Volturno, približne 35 km do Neapola a tam so zástupcami klubu podpísal kontrakt.

Kouč Gennaro Gattuso mu už v nedeľu na spoločnej večeri podrobne vysvetlil jeho budúcu pozíciu v tíme. Na stretnutí nechýbal ani športový riaditeľ Neapola Cristiano Giuntoli.

Benvenuto #Lobotka! #WeAreAllBrothers #ForzaNapoliSempre

Uverejnil používateľ SSC Napoli   Streda 15. januára 2020

Zdroj: Facebook/SSC Napoli

Na potvrdenie transferu sa čakalo už minulý týždeň, jeho kompletizáciu však zdržovali "papierovačky", podľa talianskych médií boli komplikácie na španielskej strane.

Medzitým sa Lobotka stal otcom, dieťa mu v pondelok priviedla na svet v trenčianskej nemocnici jeho partnerka Daniela Nízlová.

Lobotka prestúpil do Viga v roku 2017 za štyri milióny eur z dánskeho FC Nordsjaelland, ten by mal teraz dostať 20 percent z prestupovej čiastky.

Podarilo sa mu etablovať sa v základnej zostave, v Španielsku odohral celkovo 90 zápasov bez streleckého zápisu.

V prebiehajúcej sezóne nastúpil v 17 ligových dueloch. Lobotku odporučil do Neapola bývalý kapitán "Partenopei" Marek Hamšík.

Lobotkov presun na Apeninský polostrov je historicky tretím najdrahším v rámci slovenského futbalu.

Doteraz najdrahším transferom je ten z roku 2016, kedy Milan Škriniar prišiel do milánskeho Interu za 28 miliónov eur.

Príchod Vratislava Greška v roku 2002 do Parmy bol druhým druhým najdrahším. Taliansky tím za neho zaplatil 21,5 milióna eur.

Debut v novom drese by Lobotka mohol absolvovať už v sobotu v domácom ligovom dueli proti Fiorentine (20.45 h).

Slovák je druhou akvizícou SSC v zimnom prestupovom okne, pred ním prišiel z RB Lipsko nemecký stredopoliar Diego Demme.

Neapolu patrí aktuálne v tabuľke Serie A až 11. priečka s priepastným 24-bodovým mankom na lídra Juventus Turín. V lige vyhral z uplynulých 11 stretnutí iba raz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?