26. 03. 2020 09:20 | LONDÝN/TASR

Anthony Joshua je po stretnutí s princom Charlesom v domácej karanténe

Vo Veľkej Británii evidovali vyše 9500 prípadov ochorenia COVID-19 a 465 mŕtvych.

Princ Charles a Anthony Joshua.
Princ Charles a Anthony Joshua. Foto: Profimedia.sk

Britský profesionálny boxer Anthony Joshua sa dobrovoľne izoloval. Deviateho marca sa totiž stretol s princom Charlesom, ktorý mal pozitívny test na nový koronavírus.

"AJ je doma a dodržuje vládne nariadenia, darí sa mu dobre. Všetkým chorým praje skoré uzdravenie a ďakuje tým, ktorí im pomáhajú," uviedol Joshuov hovorca pre Daily Mail. Šampión organizácií WBA, IBF, WBO v superťažkej hmotnostnej kategórii má 20. júna obhajovať opasky proti bulharskému vyzývateľovi Kubratovi Pulevovi, súboj sa však pravdepodobne nebude môcť uskutočniť v plánovanom termíne.

Joshuov krajan a držiteľ titul WBC Tyson Fury vyzval Britov, aby rešpektovali opatrenia predsedu vlády Borisa Johnsona a jeho kabinetu: "V prvom rade dúfam, že všetci sú v poriadku, zostávajú doma a nešíria vírus. Po tom, ako som si vypočul predsedu vlády, to beriem smrteľne vážne a tak by to mal vnímať každý. Bojujme proti vírusu spoločne ako národ, ako rodina, ako tím. Je veľmi dôležité počúvať Borisa a zostať vnútri. Zaobstaral som si pomôcky na cvičenie, budem sa udržiavať vo forme, aby sme to vydržali."

Vo Veľkej Británii evidovali vyše 9500 prípadov ochorenia COVID-19 a 465 mŕtvych. Celosvetovo je v 198 krajinách/územiach potvrdených viac ako 472.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 21.300 osôb.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?